A FCSB elleni derbin sem ért véget a CFR mélyrepülése Videó

A bajnoki tabella első négy helyezettje közül egy sem tudott nyerni – két erdélyi csapatnak is köszönhetően.

Érdekesen alakul a román labdarúgó SzuperLiga 19. fordulója: a bajnoki tabella első négy helyezettje közül egyik sem tudott nyerni! Ketten ráadásul Erdélyben botlottak meg: a listavezető FCSB a második helyezett Kolozsvári CFR otthonában ért el értékes 1:1-es döntetlent a bajnokság rangadóján, míg a harmadik helyezett CSU Craiova 2:1-re kikapott az ötödik Hermannstadtól Nagyszebenben. A negyedik helyezett Rapid pedig hazai pályán maradt alul 2:1-re a Voluntari ellenében.

Kolozsváron a riválisa mögött öt pontra lemaradó CFR agresszíven kezdte a mérkőzést: Durel Avounou már az 55. másodpercben megkínálta egy életerős lövéssel Stefan Tarnovanu kapust. Folytatódtak a kolozsvári rohamok, egy rossz szögletet kompenzáló védelmi hiba után pedig Panajotisz Tahszidisz a 7. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak (1:0).

Támadásban maradt a CFR, gólt azonban a FCSB szerzett a 25. percben, amikor Florinel Coman filléres mozdulattal átemelte a védelmet, Darius Olaru pedig közelről kiegyenlített (1:1).

A szünetig még mindkét csapat előtt adódtak ígéretes lehetőségek, a pihenő után viszont már csak a bukarestiek előtt. Mi több, az 51. percben Coman fantasztikus lövéssel, jó 30 méterről be is talált – de a VAR szabálytalannak minősítette az azt megelőző labdaszerzést, ezért érvénytelenítette a találatot!

A folytatásban Razvan Sava kapuson múlott, hogy a FCSB nem vitte el mind a három pontot, de a kolozsvári kapus Andrea Compagno és Coman lövését is védte, Alexandru Baluta „folha secája” pedig a léc mögött landolt.

A CFR immár öt forduló óta képtelen nyerni, ráadásul a legutóbbi 10 tétmeccséből – bajnokság és Román Kupa - csak egyszer nyert – 7 döntetlen és két vereség mellett.

Nagyszebenben tíz perc alatt dőltek el a fontos dolgok

Az ötödik Hermannstadt fogadta a harmadik CSU Craiovát Nagyszebenben, ahol az első félidőben a hazai támadások ellenére mégis Catalin Cabuz volt az erdélyiek hőse, aki Andrei Ivan lövését, majd ismétlését is védeni tudta.

A szünet után aztán tíz perc alatt eldőlt minden lényeges dolog! Az 51. percben Gabriel Iancu 17 méteres, megpattanó lövésével a Hermannstadt megszerezte a vezetést (1:0), de Alexandru Mitrita alig egy perc alatt egyenlített (52.). A 61. percben azonban átjáró ház volt a Craiova védelme, Alexandru Oroian pedig megszerezte a győzelmet jelentő nagyszebeni gólt (2:1).

A FCSB 38 pontjával megőrizte öt pontos előnyét a 33 pontos CFR előtt, míg a 32 pontos CSU Craiova és a 31 pontos Rapid nem tudott előrébb lépni. Nem úgy a 28 pontjával már ötödik Hermannstadt.

A forduló folytatásában, hétfő este 20.45-kor a Kolozsvári Universitatea a Dinamo vendége lesz Bukarestben, míg kedden 17.00 órakor a Galaci Otelul a Sepsit látja vendégül.