Szőcs először a legjobbak között!

A marosvásárhelyi kiválóság a hétvégén Japánban csaphat össze az élmezőnnyel.

Pályafutása során első alkalommal vehet részt Szőcs Bernadette az asztalitenisz WTT női Finals tornáján, amelyen a világranglista első 16 helyezettje vehet részt. A torna helyszíne a japán Nagoja városa, időpontja pedig december 15-17.

A marosvásárhelyi csillag jelenleg 12. a világranglistán, ami feljogosítja, hogy részt vegyen a legjobban évzáró tornáján. Az pedig, hogy Frankfurtban nemrég legyőzte az olimpiai bajnok Csen Menget, arra jogosítja fel, hogy egy remek eredményben reménykedjen.

Szőcs idén aranyérmet nyert az Európai Játékokon egyéniben és csapatban, míg a csapat Európa-bajnokságon ezüstérmet szerzett a román válogatottal.

„Ez volt eddigi legjobb évem!”, ismerte el a Román Asztalitenisz Szövetség honlapján. „Az volt az álmom, hogy egyéniben is Európa legjobbja legyek, ezt az Európai Játékokon el is értem. Sajnos nem lesz vakációm, de edzeni akarok, mert el akarok hozni egy érmet az olimpiáról”, beszélt céljairól is Berni.