Megvan a Sepsi második győzelme az Euroligában!

A háromszékiek esélyt sem adtak lengyel ellenfelüknek, akiket rendkívül magabiztosan győztek le.

Megvan a Sepsi SIC második győzelme a női kosárlabda Euroligában, miután a földrész legerősebb nemzetközi sorozatának 10. fordulójában 88:58-ra lelépték a lengyel AZS Lublin csapatát. A magyar válogatott Gereben Lívia 26 perc alatt 6 ponttal járult hozzá a győzelemhez.

Mikor, ha nem most, gondolhatták a sepsiszentgyörgyi hívek, hiszen kedvenceik azt a Lublint fogadták, amelynek mindössze 7 ponttal volt jobb a kosáraránya a Sepsinél. Ennek megfelelően pazarul is kezdtek a zöld-fehérek, és gyorsan megmutatták, ki a jobb: 12:2 után 22:9-re nyerték az első negyedet. A második játékrészben sem változott a mérkőzés képe, így a nagy szünetre 50:28-as előnnyel vonultak a hazaiak.

A kiegyenlített harmadik negyed (69:47 volt a vége) után az utolsó tíz percet még megnyomta a Sepsi, amely így kiütéses, 30 pontos győzelmet aratott lengyel ellenfele fölött (88:58).

A Sepsi legeredményesebb játékosa a 19 pontig jutó Boriszlava Hrisztova és Morgan Green volt, míg Courtney Range 14, Katy Armanu 11, Masa Jankovic 10, Gereben Lívia 6, Ellen Nyström 4, Ilinca Belegante 3, Stefania Catineanu pedig 2 ponttal járult hozzá csapata győzelmével.

A sikernek köszönhetően 8 vereség mellett 2 győzelemre javította mérlegét a Sepsi, aminek következtében átadta az A csoport utolsó helyét a Lublinnak. A következő fordulóban, január 10-án a 4 győzelemmel és 6 vereséggel jelenleg 5. spanyol Valencia Basket látogat majd Sepsiszentgyörgyre.