Trükkös szakasszal kezdődött Gyenes idei Dakarja

A szatmári motoros bíztatóan kezdte a sivatagi száguldást.

A szombati 544 kilométeres szakasszal, amiből 414 kilométer volt a mért táv, ténylegesen elkezdődött az idei Dakar rali Gyenes Emánuel és a világ legnehezebb terepversenyének többi résztvevője számára.

„Kemény szakasz, nagyon fizikai, rázós és trükkös”, jellemezte röviden az 5 óra 59 perc és 23 másodperces száguldást Gyenes. A szatmári pilóta ezzel az idővel a 39. helyen ért célba a 144 motorost számláló mezőnyben.

Az Autonet Motorcycle Team versenyzője előzőleg azt írta az Alula és Al Henakija közötti félezer kilométerről, hogy sok homokra számít fennsíkokon és kanyonokban, valamint durva vulkanikus területekre és lávakövekre, mindezeket pedig folyók medre szaggatja meg.

„A sok kő miatt lassú tempót tudtunk csak diktálni, főleg az utolsó 150 kilométeren. Az elején az okozott gondot, hogy három quados rajtolt előttem, ők meg nagyon nagy port vertek, meg sem lehetett őket közelíteni, mert könnyen kieshetett az ember. Sajnos sokan ki is estek, topversenyzők is. Elkövettem egy-két navigációs hibát, összességében azonban elég jó napom volt”, foglalta később össze Gyenes az első versenynapot.

A prológgal kezdődött

Szokás szerint a Dakar a prológgal kezdődött, a pénteki 27 kilométeres, Alula körüli távot Gyenes egyszerűen csak bemelegítésnek nevezte.

Vasárnap 463 kilométer mért és 192 kilométer összekötő szakasz vár a mezőnyre.