Egy félidőnyi előnyt adott a Sepsi ellenfelének – persze, hogy kikapott

Egészen pocsékul kezdte 11. Euroliga-meccsét a háromszéki együttes, spanyol ellenfele pedig nem kegyelmezett.

Elszenvedte 9. vereségét is a női kosárlabda Euroliga A csoportjában a Sepsi SIC csapata, miután a 11. fordulóban, szerda este, hazai pályán 71:61 (10:21, 12:20, 15:18, 24:12) arányban alulmaradt a spanyol Valencia Basket együttesével szemben. A magyar válogatott Gereben Lívia 23.35 percet töltött a pályán, ezen idő alatt 8 ponttal segítette csapatát.

Sok mindent elmond a találkozóról, hogy a Sepsi mindössze 16 másodpercet vezetett! Masa Jankovic duplája nyitotta a találkozót, a spanyolok azonban azonnal egyenlítettek, aztán…

Aztán csúnyán el is húztak: 21:10 volt az előnyük az első negyed végén, 41:22 a második és 59: 37 a harmadik végén. Az utolsó játékrészre aztán összekapta magát a Sepsi, amely 24:12-re hozta a negyedet a kicsit kieresztő hispánok ellen, mindez azonban csak az eredmény kozmetizálására volt elég. Ennek köszönhetően „csak” 71:61-re nyert a Valencia.

A Sepsi legeredményesebb játékosa a 15 pontig jutó Masa Jankovic volt, míg Morgan Green 13, Gereben Lívia, Ellen Nyström és Jovana Pasics 8, Courtney Range 4, Katy Armanu 3, a máskor tarthatatlan Boriszlava Hrisztova pedig 2 pontot dobott.

Két győzelemmel és kilenc vereséggel, 13 ponttal a Sepsi a kontinens legerősebb nemzetközi sorozata A csoportjának 7., azaz utolsó előtti helyén áll. A következő fordulóban, január 18-án Diósgyőrre látogatnak a székelyföldiek, ahol a 3. helyezett DVTK vár rájuk.