A 96. percben lőtt büntetővel veszített pontot a CFR Videó

A félidők hajrájában felpörögtek az események, fontos pontokat veszítettek az erdélyiek.

A 96. percben értékesített büntetővel veszített két pontot a Kolozsvári CFR csapata a román labdarúgó SzuperLiga 28. fordulójában, miután a korábbi sorozatbajnok 2:2-re végzett az újonc Otelul otthonában, Galacon.

A hazaiak kezdtek veszélyesebben, Alexandru Pop lábbal és fejjel is tesztelte Razvan Savát, volt, (19. percben) hogy a kolozsvári kapusnak egy támadáson belül kétszer is védeni kellett. A 36. percben azonban ő is tehetetlen volt, amikor Pop a tizenhatos bal sarkának magasságából a hosszú felsőbe zúdított egy szabadrúgást (1:0). Ez volt a Désről igazolt 24 éves csatár 10. gólja pályafutása első élvonalbeli szezonjában.

Ahhoz azonban kevés volt, hogy az Otelul előnnyel vonuljon az öltözőbe, a 45. percben ugyanis, egy szöglet után, Duvel Avounou 16 méteres lövését Pop (!) még blokkolta a gólvonalon, de a labda Philip Otele elé került, aki két méterről kiegyenlített (1:1).

A szünet után is veszélyesebbek maradtak a hazaiak, de a dolgok csak a hajrában pörögtek fel. A 82. percben a galaci védők felvágták a kapura törő Daniel Birligeát, a büntetőt pedig alig hat perccel később Panajotisz Tahszidisz értékesítette (1:2).

Ez sem volt elég viszont a kolozsvári győzelemhez, a 93. percben ugyanis Karlo Muhar rúgta fel ellenfelét a kapu előterében, Juri Cisotti pedig a megítélt büntetőből kiegyenlített (2:2). Ez volt az Otelul 15. döntetlenje 28 forduló alatt…

Négy győzelem és egy vereség után ez volt Adrian Mutu első döntetlenje a CFR kispadján, ami azonban a csapat második helyébe kerülhet, amennyiben a mögötte egy ponttal elmaradó Rapid szerdán, hazai pályán legyőzi az Aradi UTA-t.