Kolozsváron vérzett el a címvédő, ádáz harc a felsőházért Videó

A kisebbik kolozsvári csapat is az első hat között várja az alapszakasz utolsó két fordulóját.

A felsőházban való folytatást biztosító 6. helyre lépett elő a Kolozsvári Universitatea azt követően, hogy a román labdarúgó SzuperLiga 28. fordulójának szerdai versenynapján 1:0-re legyőzte a bajnoki címvédő Farult. Jelen pillanatban öt csapat hajt az utolsó helyre, de még a tavalyi aranyérmes helye sem biztos a legjobbak között.

Ugyan a 11. percben Louis Munteanu fejese után csak centikkel kerülte el a hazai kaput a labda, a folytatásban szinte már csak a hazaiak tudtak veszélyes helyzeteket kialakítani. A mérkőzés egyik legjobbja a vendégek kapusa, Alexandru Buzbuchi volt, aki előbb Daniel Popa, majd Ante Roguljic ziccereinél is bravúrral védett. A 33. percben viszont a legrutinosabb védője, Ionut Larie is magára hagyta a hálóőrt: a 37 éves bekk rosszul játszott meg egy labdát a tizenhatos sarkánál, Popa lecsapott a lasztira, előzékenyen Dan Nistorhoz passzolt, aki higgadtan lőtt a kapuba (1:0).

A szünet után Roguljic növelhette volna csapata előnyét, de Buzbuchi ezúttal is védeni tudott. Az Universitatea számára már nem volt sürgős a dolog, a Farul pedig nemigen tudott veszélyes lenni, így az eredmény már nem változott.

Győzelmével az Universitatea feljött a felsőházi rájátszást lehetővé tevő utolsó, azaz 6. helyre 38 ponttal. Az alapszakasz utolsó két fordulójában ádáz harc lesz majd ezért a pozícióért a U, a 37 pontos Hermannstadt és Aradi UTA, a 35 pontos Petrolul és a 34 pontos Sepsi között. De még a 41 pontos Farul sincs biztonságban. Amennyiben ráadásul a szentgyörgyiek csütörtökön nyerni tudnak Botosani-ban, akkor a hátrányuk egyetlen pontra olvad…