Szenzációs hajrá: bejutott a felsőházba a Sepsi Videók

Csak a Sepsi tudott nyerni az utolsó fordulóban a felsőházba vágyó csapatok közül.

Bejutott a román labdarúgó SzuperLiga felsőházába a Sepsi csapata, miután az alapszakasz utolsó fordulójában 2:1-re nyert a Petrolul otthonában. A szintén a felsőházba vágyó csapatok közül a Kolozsvári Universitatea nem bírt az utolsó előtti helyre visszaeső Voluntari-ral (0:0), míg a Hermannstadt és az Aradi UTA 1:0-ra kikapott a Kolozsvári CFR, illetve a Dinamo otthonában.

Rendkívül izgalmasan alakult a küzdelem a felsőházba jutásért, az alapszakasz utolsó fordulója előtt a 42 pontos Farul, a 41 pontos Kolozsvári Universitatea és az egyaránt 40 pontos Sepsi, Hermannstadt és UTA reménykedhetett abban, hogy bekerül az első hatba. Közülük azonban csak a Sepsi tudott nyerni.

Pedig a Varga Kevinnel a kezdőben felálló (a magyar válogatott szélső a 70. percig volt a pályán) Sepsinek nem volt könnyű dolga, a Petrolul három fordulóval ezelőtt még maga is versenyben volt a felsőházért. Florin Stefan bal oldali lövésével a 14. percben meg is szerezte a vezetést a Sepsi, amit a 87. percig tartott is. Ekkor azonban Albin Berisha egy kontra végén kiegyenlített. Ekkor az Universitatea állt felsőházas folytatást érő helyen. Csakhogy a székelyföldi gárda nem adta fel, Gabriel Debeljuh pedig a 92. percben a play-offba lőtte csapatát.

A mérkőzést a 20. percben felháborító incidens szakította félbe: a nézőtérről valamivel megdobták a Sepsi játékosát, Darius Oroiant. A sérült Niczuly Rolandot helyettesítő Dinu Moldovannak főleg az első félidőben volt több nagy védése. Kecskés Ákos a 85. percben lépett pályára, Varga Roland és Gedő Hunor viszont a kispadról szurkolt a társaknak.

Voluntari - Kolozsvári Universitatea 0:0

A kisebbik kolozsvári csapat a felsőházi folytatást érő 6. helyről kezdte a mérkőzést, de győznie kellett volna a biztos sikerért az utolsó előtti helyre visszaeső Voluntari otthonában. Alexnadru Chipciu távolról, Valentin Gheorghe pedig éles szögből próbálkozott, de ugyanúgy nem tudott túljárni Jesus Fernandez eszén, mint a 92. percben a közelről próbálkozó Andrei Pitian –az ő lábában maradt az U felsőházi szereplése.

Kolozsvári CFR – Hermannstadt 1:0

A Fellegvárban erdélyi derbit rendeztek, ahol a hazaiak számára a második hely, a vendégek számára pedig a felsőház volt a tét. A hazaiaknak volt több lehetősége, a 48. percben Karlo Muhar egy szöglet után be is talált – csakhogy előtte a labda elhagyta a játékteret. A hajrában a nagyszebeniek próbáltak nyomást gyakorolni a kolozsvári védelemre, gólt azonban Philip Otele lőtt a 93. percben, ezzel pedig a Hermannstadt lemaradt a felsőházról.

A mérkőzés jubileumi volt Mario Camora számára, a 37 éves portugál ugyanis 500. alkalommal lépett pályára a CFR színeiben!

Dinamo – Aradi UTA 1:0

A fordulót az utolsó előtti helyen kezdő Dinamo Goncalo Gregorio 20. percben szerzett góljával megszerezte a vezetést, ami aztán igazán komolyan nem is forgott veszélyben, így az UTA is lemaradt a felsőházról. A mérkőzés kezdését el kellett halasztani, mert a két csapat szurkolói összeverekedtek - a pályán!

Botosani – Farul 0:0

És hogy teljessé váljon a felsőházba igyekvő csapatok kálváriája a tabella utolsó három helyezettje ellen, a címvédő Farul csak gól nélküli döntetlent ért el a seregható Botosani otthonában, amely csapatban Fülöp Lóránd ezúttal sem kapott szerepet.

Az utolsó három meccsét megnyerő Sepsi két csapatot is megelőzve az 5. helyen zárta az alapszakaszt 43 ponttal, jobb gólkülönbséggel megelőzve a Farult. A 42 pontos Universitatea és az egyaránt 40 pontos Hermannstadt és UTA az alsóházban folytatja szereplését.