Niczuly a harmadik leghatékonyabb

A Sepsi kapusa felépült sérüléséből, a bajnoki szünetben már pályára is lépett az OSK-ban.

Niczuly Roland a harmadik leghatékonyabb kapus a román labdarúgó SzuperLigában, legalábbis ami a kapott gól nélkül lehozott meccsek számát illeti. A Sepsi kapusa 9 alkalommal húzta le a rolót ebben a szezonban.

A SzuperLiga infógrafikája által is megerősített statisztika szerint ebben a szezonban Stefan Tarnovanu tudhat a legtöbb kapott gól nélküli meccset a háta mögött: a listavezető FCSB hálóőre 13 bajnokin őrizte meg a kapuját gól nélkül. Némi meglepetésre az alsóházban szereplő Ploiesti hálóőre, a cseh Lukas Zima a második ezen a listán 12 kapott gól nélküli meccsel.

Niczuly holtversenyben áll a harmadik helyen a Kolozsvári CFR kapusával, Razvan Savával és a Rapidtól a télen a spanyol Atletico Madridba igazoló Horatiu Moldovannal – ők mindannyian 9 meccsen húzták le a rolót.

Niczuly ebben a szezonban eddig 26 fordulóban lépett pályára, sérülés miatt az utóbbi hetekben Dinu Moldovan helyettesítette. A 28 éves portás azonban felépült, az FK Csíkszereda elleni felkészülési mérkőzésen már pályára is lépett szombaton.

A találkozót amúgy a magyar válogatott Varga Roland duplájával (29., 45.) a Sepsi nyerte, a szünet után Kelemen Dávid csak szépíteni tudott (88.), így 2:1 lett a vége.

Felkészülési találkozó
FK Csíkszereda – Sepsi OSK 1–2
(0–2)
Csíkszereda, FK stadion
Gólszerzők: Kelemen Dávid (88.), ill. Varga Roland (29. és 45.)
Sárga lap: Pavolt Safranko (33.)
FK Csíkszereda: Karácsony Márk – Dezamits Dominik, Csürös Attila, Vita Dániel, Salvatore Marrone (Apro Claudiu, 23.), Pintér Bence, Nistor Ákos (Bakos Ervin, 21.), Szondi Botond, Babati Benjamin – Makrai Gábor, Balogh Szilárd Vezetőedző: Ilyés Róbert
Az 57. perctől: Gyenge Szilárd – Apro Claudiu, Kelemen Dávid, Nagy János, Gal-Andrezly Peter – Veres Szilárd, Soufiane Jebari, Bakos Ervin (Pintér Bence, 64.), Babati Benjamin – Ronai Robert, Jelena Richárd
Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță, Kecskés, Ciobotariu, Ştefan, Popşa, Kallaku, Ştefănescu, Varga Roland, Rondon, Šafranko
Csereként pályára lépett: Moldovan, Aganovic, Varga Kevin, Dumitrescu, Ninaj, Debeljuh, Păun, Batzula Vezetőedző: Bernd Storck