Hosszabbításban lőtt góllal elődöntősök a kolozsváriak Videó

A két erdélyi csapat a tavaly is összecsapott és ugyanaz örülhetett.

A CFR búcsúja után egy kolozsvári csapat biztosan ott lesz a labdarúgó Román Kupa elődöntőjében, miután a városi rivális Universitatea Federico Anselmo 93. percben szerzett találatával 1:0-ra legyőzte a Hermannstadt együttesét.

Érdekesség, hogy a két gárda a tavalyi kiírásban is találkozott, akkor is a negyeddöntőben és akkor is az Universitatea ment tovább, miután 2:1-re nyert Nagyszebenben.

A felsőházi rájátszásról az utolsó száz méteren lemaradó két csapat kolozsvári mérkőzése nem hozott túlságosan sok izgalmat, leginkább a mezőnyjáték dominált. Ennek ellenére az első félidőben Adrian Pitian és Alexandru Chipciu is betalálhatott volna a vendégek kapujába. Na meg Dan Nistor, aki távolról a kapufát találta el.

A szünet előtti percekben aztán a Hermannstadtot is a kapufa állította meg, amikor egy szöglet után Florin Bejan fejesét követően a lécen csattant a labda.

Sajnos a második félidőben még inkább az óvatosság jellemezte a két csapat hozzáállását. Csak semmi kockázatvállalás, kivárásra játszottak a felek. A hajrához közeledve az Universitatea szakított ezzel az állásponttal, amit Marco Rusu, majd Federico Anselmo lövései jeleztek.

A végig veszélyesebb U jutalma aztán a 93. percben érkezett meg, amikor egy bal oldali beívelés után Valentin Gheorghe teljesen egyedül fejelhetett kapura. Catalin Cabuz bravúrral még védeni tudott, de érkezett Anselmo, akinek nem volt nehéz az üres kapuba találnia (1:0).

A tavalyi szezonhoz hasonlóan tehát a Kolozsvári Universitatea ismét bejutott a Román Kupa elődöntőjébe, ahol a csütörtökön sorra kerülő CSU Craiova – Galaci Otelul párharc győztese lesz az ellenfele.

A másik ágon a második osztályú Vajdahunyadi Corvinul 4:0-ra tönkreverte a Kolozsvári CFR-t, míg a Voluntari gól nélküli döntetlen után büntetőkkel búcsúztatta a FCU Craiova együttesét.

fotó: frf.ro