Egy félidőt 9 emberrel játszva is nyerhetett volna a Sepsi, de végül a CFR örülhetett Videó

Elképesztő meccset vívott egymással a két erdélyi élcsapat, a vasutasok ismét másodikak.

A Kolozsvári CFR 2:1-re legyőzte a Sepsi OSK együttesét a román labdarúgó SzuperLiga felsőházának 7. fordulójában, aminek köszönhetően a „vasutasok” feljöttek a tabella második helyére, a „sasok” pedig maradtak az utolsó helyen. Dióhéjban és lényegében ez történt a Fellegvárban. Részleteiben viszont egészen őrült meccset vívott egymással a két csapat. Volt itt büntető, két kiállítás, utolsó pillanatban született gól. Egy szóval: dráma. És hatalmas bírói tévedés?

Egészen elképesztő az a mód, ahogyan Ciprian Deac a szögleteket végzi! A CFR 38 éves csapatkapitánya ebben a szezonban már 11 gólpassznál jár, a rájátszás hat meccsén négynél. És ennek túlnyomó többsége szögletből született. A Sepsi ellen az 5. percben előbb Vasile Mogos lábára varázsolta a labdát, de a közeli kapáslövést Niczuly Roland még védeni tudta. Jött az újabb Deac-szöglet, ezúttal jobbról, középen érkezett Karlo Muhar, aki a kapuba fejelte a CFR vezető találatát (1:0).

Nem sokáig vezetett azonban a Kolozsvár, a 15. percben ugyanis Alin Fica rálépett a tizenhatoson belülre betörő Marius Stefanescu lábára. Alig öt perc videóbírózás és Isnik Alimi végezhette is el a büntetőt – higgadtan (1:1).

Pillanatokkal később jött az újabb hazai szöglet, a menetrendszerű Deac-beadás, ezúttal Panajotisz Tahszidisz érkezett, de Niczuly bravúrral védett.

Ami aztán ezután következett, az felért egy rémálommal a Sepsi számára! A 21. percben Darius Oroian buta módon lerántotta Ficát az oldalvonal mellett. Villant a jogos sárga és mivel a 20 éves védőnek volt már egy, mehetett zuhanyozni. Nem ez volt az utolsó kiállítás azonban a vendégek oldalán az első félidőben: 45+2. percben Peter Michael fordult le Florin Stefanról, majd elesett. A játékvezető úgy ítélte meg, hogy utolsó emberként szabálytalankodott a védő és kiállította. A visszajátszások alapján a szabálytalanság ténye sem egyértelmű, ráadásul a Sepsi két védője is a közelben volt….

Kettős emberelőnyben a CFR ostrom alá vette a Sepsi kapuját. Michael fejesét Niczuly védte, Philip Otele a kapufát találta el, majd Durel Avounou bólintását védte a vendégek kapusa, aztán a kongói légiós ideális helyzetben kapu fölé durrantott, végül Daniel Birligea lövését védte Niczuly a kapufa segítségével.

Hiába birtokolta 75%-ban a labdát a CFR és volt 9 kaput találó lövése az eggyel szemben, a Sepsi akár meg is nyerhette volna a meccset, a 92. percben ugyanis egy villámgyors kontra végén Adnan Aganovic került helyzetbe, de Razvan Sava zárta a szöget.

A Sepsi védelme a 96. percig állt önfeláldozóan. Ekkor Muhar tört kapura, első lövését Niczuly még védte, a kipattanót viszont a kapuba gurította a horvát középpályás (2:1).

A hazaiaknál Hindrich Ottó ezúttal is csak csere volt, míg a vendégeknél Niczuly végig védte a kaput, Varga Kevin kezdőként 62 percet játszott, Varga Roland a 78. percben állt be, Gedő Hunor és Batzula Hunor pedig a kispadon maradt.

Három fordulóval a szezon vége előtt a FCSB 49 ponttal áll a tabella élén és már bebiztosította bajnoki címét. A CFR 37 ponttal feljött a második helyre a 35 pontos Farul elé, míg a Sepsi 28 ponttal a hatodik, azaz az utolsó helyen várja a folytatást.