A tavalyi bajnok kiütésével búcsúztatta a szezont a CFR Videó

A kolozsváriak csatára beérte a góllövő lista élén álló riválisát.

Fantasztikus győzelemmel zárta a 2023-2024-es szezont a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata, amely a SzuperLiga felsőházi rájátszásának 10., utolsó fordulójában 5:1-re kiütötte a tavalyi szezon bajnokát, a Farult.

A CFR-nek két célja volt az utolsó játéknapon: hogy győzelemmel bebiztosítsa második helyét és hogy hozzásegítse csatárát, Philip Otelét a gólkirályi címhez. A 25 éves nigériai csatár 17 góljával csak egy találattal maradt el az éllovas Florinel Coman mögött.

Hatalmas kapushibával kezdődött a mérkőzés, az 5. percben ugyanis Alexandru Buzbuchi egy rossz labdaátvétel után felrúgta Daniel Birligeát, Kovács István pedig a VAR-szobából jelezte, itt bizony büntetőt kell ítélni. Ciprian Deac állt a labda mögé, de lövését Buzbuchi kivédte. Csakhogy a lövést meg kellett ismételni, mert a Farul csapatából többen is befutottak a tizenhatoson belülre. Deac ugyanodat rúgta, csak pontosabban (1:0).

A veterán csapatkapitány pedig alaposan berúgta a CFR motorját, amely nem is mozdonyként, hanem igazi úthengerként robogott tovább. A 18. percben Panajotisz Tahszidisz káprázatos gólt bombázott a bal felsőbe, 17 méterről, kapásból (2:0), majd három minutummal később Deac varázsolta a labdát Karlo Muhar fejére (3:0). A 38. percben pedig már 4:0 volt az erdélyiek javára, miután Birligea, aki kevéssel korábban ajtó-ablak ziccerben hibázott, miután a saját térfeléről indult rohamra, ezúttal 20 méterről zúdította a kapuba a labdát.

A szünet után Cristian Ganea ugyan a 65. percben szépített, a slusszpoén így is Philip Oteléé volt. Miután Buzbuchi két alkalommal is megakadályozta a nigériait a gólszerzésben, a 87. percben már semmit sem tehetett, a csatárnak négy méterről kellett az üres kapuba passzolnia, beállítva az 5:1-es végeredményt.

Otele 18 góllal és 8 gólpasszal zárta a szezont, míg a szintén 18 gólt és 10 gólpasszt termelő Comannak még vasárnap van egy meccse a Rapid ellen. Ki kell emelni Daniel Birligeát is, aki 15 góllal és 7 gólpasszal zárta a szezont.

Győzelmével a CFR 46 ponttal a tabella második helyén zárta a szezont a 49 pontos, de még egy meccsel kevesebbet jásztó FCSB mögött és a 44 pontos CSU Craiova előtt.