Bajban van a Csíkszereda az első meccs után Videó

Nem csak az eredmény, hanem a mutatott játék és a csapat formája is aggasztó is visszavágó előtt.

Gól nélküli első félidő után végül 2:0-ra kikapott az FK Csíkszereda labdarúgó csapata a Dinamo vendégeként Bukarestben, az élvonalbeli osztályozó első mérkőzésén. A visszavágót egy hét múlva, május 27-én rendezik.

A 18-szoros bajnok Dinamo elképesztően erősen kezdte a találkozót az élvonal közelében először jutó Csíkszereda ellen! Az első negyed órában Gyenge Szilárdnak kétszer is nagyot kellett védenie Denis Politic távoli, majd közeli lövésénél, aztán Ricardo Grigore közeli fejesénél is, majd Georgi Milanov a kapufát találta el. A folytatásban Domagoj Pavicsics fejese után kerülte el kerülte kevéssel a kaput a labda. A második osztályt a hatodik helyen záró Csíkszereda a félidő hajrájában tudott először veszélyes lenni, de egy villámgyors kontra után Jelena Richárd fejese elkerülte a kaput.

A szünet után ismét viharosan kezdett a Dinamo és ezúttal eredménnyel is járt. Az első játékrészben is aktív Politic a 46. percben megszerezte a vezetést a 13-szoros Román Kupa-győztesnek (1:0). Sőt, a 73. percben mindenkit kicselezett, aki útjába került és felvarrta a labdát a rövid felsőbe, megduplázva ezzel csapata előnyét (2:0). És a bennmaradási esélyeit.

A 75. percben nagy esélyt szalasztott el a Csíkszereda, amikor egy szépen felépített támadás végén Makrai Gábor egy jó csel után a kapu fölé lőtte a labdát. Egy gólos hátrányban nagyobb reményekkel várhatták volna a visszavágót a csíkiak, ám ami az eredménynél is aggasztóbb, az Ilyés Róbert csapatának a formája: az FK zsinórban ötödik tétmérkőzését veszítette el és immár hét találkozó, azaz április 13. óta nyeretlen. A mérleg egy döntetlen és hat vereség.