Megkönnyítette ellenfele dolgát a CFR, kár volt Videó

A kolozsváriak egymást követő második tétmérkőzésükön sem tudtak gólt szerezni.

Elszenvedte első vereségét a román labdarúgó SzuperLiga 2024-2025-ös szezonjában a Kolozsvári CFR, miután a 3. fordulóban, hazai pályán 2:0-ra kikapott a szintén bajnokaspiráns CSU Craiovától.

Jól kezdte az idényt a CFR, amely előbb hazai pályán 3:2-re legyőzte a Dinamót, majd idegenben csak az utolsó pillanatokban engedte ki a győzelmet a Rapid ellen (2:2). Igaz, a Konferencialigában csak egy vérszegény 0:0-s hoztak össze az erdélyiek a fehérorosz Neman Grodno ellen, hazai pályán.

Dan Petrescu a visszavágóra való tekintettel a kispadon hagyta Panajotisz Tahszidiszt, Karlo Muhart és a mindkét eddigi fordulóban gólt szerző Daniel Birligeát. Ez meg is látszott a támadójátékon, hiszen Adrian Paun 22 méteres löketét leszámítva semmit sem tudott felmutatni a csapat. Ráadásul Mohammed Kamara a 45. percben inkább karatézott, mint focizott, így megkapta a második sárga lapját.

A szünet után aztán gyorsan gólhátrányba is került a CFR, amikor egy bal oldali szöglet után Elvir Koljic a kapuba fejelt (0:1). Értelemszerűen továbbra is veszélyesebb volt a CSU, amely 65%-ban birtokolta a labdát, több ígéretes helyzetet alakított ki, de Razvan Sava kapuját (Hindrich Ottó ezúttal is csak cserekapus volt) nem találták el. Sőt, a 92. percben, egy szöglet után a CFR majdnem kiegyenlített, de a kavarodás után a labda a kapufán csattant. A 95. percben aztán jött a kegyelemdöfés, egy hazai labdavesztést követően Alexandru MItrita büntetett és állította be a 2:0-s végeredményt.

A 2 kaput találó lövés még úgy is kevés, hogy a csapat egy félidőn keresztül emberhátrányba játszott, csütörtökön, 21.00 órától viszont a Neman Grodno ellen javíthat a CFR a Konferencialiga 2. selejtezőkörének visszavágóján.