A ligaelső megszenvedett a ligautolsóval
Előzetesen mindenki könnyű meccset jósolt a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának a Schiller-Vasas HC ellen. Nem így lett.
Egy mérkőzést rendeztek a jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján, amelyen a ligautolsó Schiller-Vasas HC Káposztásmegyeren fogadta a ligaelső Csíkszeredai Sportklubot.
Sokan előzetesen sima vendégsikert jósoltak az előzmények és a két keret közti különbség miatt. A Vasas fiataljai viszont nagyon jól álltak bele a meccsbe és az első percekben ők jutottak el helyzetekig. A Sportklub hamar észhez kapott, de hiába a szóló lehetősége, a nagyobbnál nagyobb ziccerek Szeles eszén nem tudtak túljárni.
A második felvonás egyenlő erők küzdelmét hozta, mígnem egy akció végén Szalma révén a hazaiak megszerezték az vezetést. Ennyi kellett a kék-fehéreknek, akik azon nyomban nagyobb sebességre kapcsoltak. Percek alatt nemhogy egyenlítettek, de a vezetést is átvették, sőt kettővel lógtak meg a záró felvonás előtt.
Az utolsó 20 perc első felét elkönnyelműsködte a vendég alakulat és ezt ezúttal is büntették a vendéglátók és feljöttek mínusz egyre. Sőt az egyenlítés is ott volt a kezükben, de Páterka szólóját Adorján fogta. A hajrára összekapta magát a Sportklub és nagy kínok árán betuszkolta a negyedik gólját, mindent eldöntve.
Erste Liga, eredmény
Schiller-Vasas HC – Csíkszeredai Sportklub 2–4 (0–0, 1–3, 1–1)
Gólszerzők: Szalma (31.), Turbucz (50.), illetve Rokaly Sz. (33.), Shalla (36.), McLean (37.), Becze (57.).
Fotó: Vasas Jégkorong / facebook
Fotó: Vasas Jégkorong / facebook
Kövess minket facebook-on:
Cimkék: jégkorong, csíkszereda, sportklub, vasas, schiller, erste-liga