Gálázott a CFR, szintet váltott a Vajdahunyad, íme a következő ellenfelek

Mindhárom magyar csapat továbbjutott, egy román viszont végleg elvérzett.

Bejutott a labdarúgó Konferencialiga harmadik selejtezőkörébe a Kolozsvári CFR, miután a hazai 0:0 után idegenben 5:0-ra kiütötte a fehérorosz Neman Grodno együttesét. A másik erdélyi gárda, a Vajdahunyadi Corvinul idegenben 1:0-ra kikapott a horvát Rijeka otthonában, így búcsúzott az Európa Ligától, de a Konferencialigában még folytathatja európai kalandjait. Valamennyi magyar csapat sikerrel vette az akadályt, íme a kivetkező ellenfelek.

Kolozsvári gála Győrben

Az ukrajnai invázióban vállalt szerepük miatt Fehéroroszország klubjai semleges pályán kénytelenek fogadni ellenfeleiket, így a Grodno Győrben látta vendégül a CFR-t. Amely a hazai, gól nélküli döntetlen után alaposan megszórta ellenfelét. A gólcsapot Karlo Muhar nyitotta meg a 17. percben, amikor Ciprian Deac szabadrúgása után közelről lőtt a hálóba. A 39. percben ismét Deac volt az előkészítő, ezúttal Daniel Birligea talált be közelről, majd a szünet után (57.) ismét ő volt eredményes egy látványos emelésből.

Az 59. percben Meriton Korenica, a 93. minutumban pedig Beni N`Kololo szerezte meg első gólját a CFR-ben, beállítva ezzel az 5:0-s végeredményt.

A CFR következő ellenfele a Konferencialiga 3. selejtezőkörében az izraeli Maccabi Petah Tikva lesz.

Drámai vajdahunyadi búcsú

A Román Kupát meglepetésre megnyerő, másodosztályú Vajdahunyadi Corvinul is gól nélküli döntetlenre végzett hazai pályán a horvát Rijeka ellen az Európa Liga második selejtezőkörének első mérkőzésén, a visszavágón azonban csak 17 percet bírta kapott gól nélkül. Az első bő negyed órában 3-1 volt a helyzetek száma a hazaiak javára, de Marco Pasalic lövését Stefan Lefter védte, Franjo Ivanovic, illetve Antoniu Manolache pedig nem talált kaput. Nem úgy Dejan Petrovic, aki a 17. percben, egy jobb oldali beadás végén, az ötös sarkáról lőtt a hálóba.

Kiegyenlített volt a játék, a Corvinul pedig a 73. percben ki is egyenlíthetett volna, de Sergiu Bus a kapu fölé lőtt egy büntetőt. Az eredmény tehát nem változott, a Corvinul drámai módon búcsúzni kényszerült az Európa Ligától, de folytatja a Konferencialigában, ahol a harmadik körben a kazah Asztana lesz az ellenfele.

Remekeltek a magyar klubok

Remek teljesítményt nyújtottak a magyar klubok, hiszen valamennyien bejutottak a Konferencialiga harmadik körébe. A Puskás Akadémiának volt a legkönnyebb dolga, hiszen ellenfele, az ukrán Dnyepr csődbe ment és nem tudott kiállni. A felcsútiak következő ellenfele az örmény Ararat-Armenia lesz.

A hazai 3:0 után Larnacában is remekelt a Paks, amely Haraszti Zsolt (19.) és Papp Kristóf (42.) góljaival 2:0-ra nyert Cipruson. A marosvásárhelyi Kocsis Bence ezúttal sem kapott szerepet, végig a kispadon maradt. Talán a montenegrói Mornar ellen ő is bizonyíthat.

A Fehérvár FC Azerbajdzsánban 2:1-re győzte le a Sumayit gárdáját, így hazai pályán elég volt egy gól nélküli döntetlen is a továbbjutáshoz. A harmadik körben a magyar válogatott Lang Ádám csapatát, a ciprusi Omonia Nicosiát kell majd legyőzniük a továbbjutáshoz.

Román oldalon nem ennyire rózsás a mérleg. A FCSB ugyan William Baeten 90. percben szerzett góljával 1:0-ra legyőzte a Kispest stadionjában a Maccabi Tel Avivot és mivel ez volt a párharc egyetlen találata, így a bukarestiek továbbléptek a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe, ahol a cseh Sparta Prága vár rájuk. A CSU Craiova viszont csak 3:2-re győzte le a Maribort, így nem tudta ledolgozni a Szlovéniában szerzett 3:0-s hátrányát, ezzel pedig búcsúzni kényszerült az európai kupáktól.