Tiz éve nem történt ilyen a kolozsvári derbin Videó

Változatos mérkőzésen mindkét együttes vezetett, régen látott eredmény született.

A Kolozsvári Universitatea együttese nyerte a „kincses városi derbit”, miután a román labdarúgó SzuperLiga 4. fordulójában, egy fordulatokkal telitűzdelt találkozón, 3:2-re győzni tudott a rivális CFR otthonában.

A házigazda vasutasok szakvezetője, Dan Petrescu, láthatóan a Hapoel Petah Tikva ellen soron következő Konferencialiga selejtezőre tartalékolt, így kimaradt a kezdőből Camora, Karlo Muhar, Ciprian Deac és Daniel Birligea is. Ott volt viszont az egyaránt a héten igazolt Daniel Graovac és Louis Munteanu.

Az első fél órában nem látszott a felsoroltak hiánya, a CFR volt veszélyesebb, Munteanu és kétszer Adrian Paun próbálkozott. Utóbbi a 24. percben sikerrel is járt, látványos ollózással szerezte meg a vezetést (1:0).

Ezt követően azonban az Universitatea átvette az irányítást és tíz perccel később Vladislav Blanuta közeli lövése után már Razvan Sava kapus alatt is átjutott a labda, Armend Thaqi a gólvonalról (vagy mögüle, nem tudni, Romániában nincs gólvonaltechnológia) tisztázott. A szünetig aztán Alexandru Chipciu és Mamadou Thiam is tesztelte Sava éberségét.

A második félidő Andrei Artean bődületes kapufájával kezdődött, de a játékrész nem a CFR-ről szólt. Dan Nistor mesteri, jobb oldali beívelése után Lucas Masoero az 59. percben fejjel kiegyenlített, sőt, a 68. percben már az U vezetett: Matei Ilie kezezése után Nistor érvényesítette a büntetőt (1:2).

Csak négy percig vezettek „az egyetemisták”, Peter Michael közeli, megpattanó lövése talált utat a vendégek kapujába (2:2). Újabb öt perc, újabb fordulat, a 79. percben Ovidiu Bic bal oldali beívelése után Ovidiu Popescu fejelt a hálóba (2:3).

A különbség akár nagyobb is lehetett volna, hiszen Bic még egyszer eltalálta a kapufát, az Universitatea pedig 2015 áprilise után győzte le ismét a CFR-t a bajnokságban, akkor 1:0-ra nyertek az egyetemisták. Hazai pályán még régebben, 2014 áprilisában veszített városi riválisa ellen a CFR, akkor 2:1-re. Érdekesség, hogy Camora mindkét találkozón, Deac és Paun pedig az utóbbin már játszott.

Négy forduló után csak 4 pontja van a bajnoki címre hajtó CFR-nek, nem a legjobb kezdés tehát. Igaz, „a vasutasok” most elsősorban a csütörtöki, idegenbeli találkozóra koncentrálnak az izraeli Maccabi Petah Tikva ellen, a Konferencialiga harmadik selejtezőkörében. Az U ezzel szemben jól kezdett, két győzelemmel és két döntetlennel már 8 pontja van, úgy tűnik, reális esélye lehet, hogy az alapszakasz végén a felsőházban végezzen.

A forduló utolsó két mérkőzésén, hétfőn, 19.00 órai kezdettel az Aradi UTA az újonc Slobozia vendége lesz, 22.00 órától pedig a Sepsi a Rapid otthonában lép pályára.