Varga gyors gólja után értékes döntetlent szerzett a Sepsi Bukarestben Videó

Megvan az aradiak első győzelme, veretlenek a szentgyörgyiek.

A magyar válogatott Varga Kevin szemfüles gólja vezette fel a Sepsi mérkőzését a Rapid otthonában a román labdarúgó SzuperLiga 4. fordulójának záró mérkőzésén. A háromszékiek végül értékes 2:2-es döntetlent értek el a bajnokaspiráns otthonában. Néhány órával korábban az Aradi UTA megszerezte szezonbeli első győzelmét, méghozzá az eddig veretlen újonc, az Unirea Slobozia vendégeként.

Bukarestben gyakorlatilag 1:0-s Sepsi-előnyről indult a találkozó, a 40. másodpercben ugyanis Varga Kevin kihasználta, hogy a hazai kapus és a védő nem értette meg egymást, a magyar támadó pedig az üres kapuba lőtt. Nem sokáig tartott azonban a székely együttes előnye, két perccel később ugyanis egy kapu előtti kavarodás végén Filip Blazek közelről kiegyenlített (1:1).

A folytatásban ugyan a Sepsi volt aktívabb, a 42. percben mégis megszerezte a vezetést a Rapid, amikor Claudiu Petrila 15 méterről a kapuba talált (2:1). A gólszerző ezúttal sem ünnepelt látványosan korábbi csapata ellen!

A szünet után Timotej Jambor ideális helyzetből lőhetett kapura, de Niczuly Roland a helyén volt. Hazai gól helyett vendégtalálat következett, a 68. percben ugyanis Marius Coman közeli lövését még védeni tudta Mihai Aioani, de Gabriel Debeljuh az üres kapuba fejelte a kipattanó labdát (2:2).

A hajrában mindkét csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség (a Sepsi előtt több, a Rapid előtt a nagyobb), de az eredmény már nem változott, így két győzelem után második döntetlenjét gyűjtötte be a még veretlen Sepsi.

Niczuly Roland természetesen végigvédte a találkozót, míg Varga Kevin kezdőként a 65. percig volt a pályán, őt Sigér Dávid váltotta. Szintén csereként, a 85. percben állt be Kecskés Ákos, míg Gyenge Szilárd ezúttal is második számú kapus volt a Sepsiben.

Az első győzelem az első vereséget okozta

Az eddig két döntetlent összehozó és egy vereséget szenvedő Aradi UTA a két döntetlenje mellett egy győzelmet szerző, újonc Unirea Slobozia vendége volt – Clinceni-ben. Mindkét együttes előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de csak az aradi Valentin Costache tudott élni a magjáéval a 73. percben, amikor Andrej Fábry okos passza után az ötösről a kapuba lőtt. Megszerezve az Arad szezonbeli első győzelmét, amely a Slobozia első vereségét is jelentette egyben.