Konferencialiga: Kolozsvári győzelem, vajdahunyadi helytállás

A CFR fél lábbal már a rájátszásban érezheti magát, a Corvinul kalandja alighanem a végéhez közeledik.

Felemás eredményeket értek el az erdélyi csapatok a labdarúgó Konferencialiga harmadik selejtezőkörének első mérkőzésein: a Kolozsvári CFR 1:0-ra nyert idegenben az izraeli Maccabi Petah Tikva ellen, míg a Corvinul hazai pályán 2:1-re kikapott a kazah Asztanától. Persze, ha figyelembe vesszük, hogy a Corvinul a második osztályban vitézkedik, több, mint tisztes helyállásról beszélhetünk.

Az izraeli háborús helyzet miatt semleges pályán, Bulgáriában fogadta a Maccabi a CFR-t, amely egészen parádésan kezdte a találkozót! Daniel Birligea már a 3. percben eltalálta a kapufát, majd a 9. percben a csatár lövését még hárította a kapus, de a kipattanóra lecsapott Karlo Muhar, aki közelről a hálóba lőtt (0:1).

A 25. percben Vasile Mogos növelhette volna az erdélyiek előnyét, de a kapufát találta el, majd tíz perccel később Razvan Savának is dolga akadt, a kapus Guy Deznet lövését tolta szögletre.

Hiába volt az izraeli labdabirtoklási fölény (60%), a szünet után is a Kolozsvár volt veszélyesebb, de Muhar lövését Marco Wolff védte, Meriton Korenica pedig célt tévesztett, így az eredmény már nem változott.

Továbbjutása esetén a CFR a CSZKA 1948 Szófia és a Pafosz párharc továbbjutásával játszhat a csoportkörbe jutásért. Az első mérkőzésen a bolgárok hazai pályán 2:1-re nyertek a ciprusi kupagyőztes ellen.

Sokáig vezetett a Vajdahunyad

Jól kezdett a Corvinul is az Asztana ellen (érdekesség, hogy ezt a találkozót is semleges pályán, Nagyszebenben rendezték, mivel a vajdahunyadi stadion átépülőben van), a 30. percben Roger kínálta meg egy remek lövéssel a kazahok kapusát, majd a 36. percben, egy jobb oldali szöglet után, Antonio Manolache emelkedett a legmagasabbra és remek fejessel megszerezte a vezetést a vajdahunyadiak számára (1:0).

Az első kazah figyelmeztetés a 44. percben érkezett, amikor egy kontra végén Geoffrey Chinedu az üres kapuba lőhetett volna, de lemaradt a keresztlabdáról.

A szünet után aztán már nem volt menekvés, két egyéni villanás elég volt ahhoz, hogy az Asztana fordítson. A 62. percben a guineai Ousmane Camara (1:1), a 80. minutumban pedig a nigériai Chinedu (1:2) tört be balról, majd lőtt szép gólt. Érdekesség, hogy Chinedu 2019-ben Romániában is megfordult, méghozzá a 3. osztályban, a Turris-Olt együttesében…

Stefan Lefter kapusnak a két gól között volt még egy bravúrja, így a kiegyenlített erőviszonyok (52%-ban birtokolták a kazahok a labdát) ellenére a Corvinul 2:1-es vereséget szenvedett és meglehetősen nehéz helyzetbe került a visszavágó előtt.

A párosítás győztese a skót St.Mirren vagy a norvég Brann Bergen ellen vívhatja majd ki a továbbjutást.