Kiütéssel ért véget az erdélyi kiscsapat tündérmeséje Videó

Búcsúzott Európától az erdélyi védő csapata is, első magyar együttesként.

Vajdahunyadtól 4494 kilométerre, Asztanában ért véget a Román Kupát májusban másodosztályú csapatként megnyerő Vajdahunyadi Corvinul nyári tündérmeséje, miután a hazai 2:1-es vereséget követően Kazahsztánban 6:1-re alulmaradt az Asztana ellenében a Konferencialiga 3. selejtezőkörében. Búcsúzott Európától a Fehérvár is, első magyar csapatként, a piros-kékek oda-vissza kikaptak a ciprusi Omonia Nicosiától.

Egy héttel ezelőtt sokáig vezetett a Corvinul hazai pályán, Nagyszebenben, de végül a jobb egyéni képességek döntöttek és az Asztana 2:1-re fordítani tudott. A vereség nem sok esélyt ígért a Corvinul számára, a helyzetet pedig tovább rontotta, amikor a 13. percben Chinedu Geoffrey lefülelte az első találkozón betaláló Antonio Manolache erőtlen hazapasszát és megszerezte a vezetést (1:0).

Az első félidő végén két távoli lökettel az erdélyiek is veszélyeztettek, de a szünet után a Manolachét váltó Ionut Rusnak pont annyi időre volt szüksége, hogy elkövessen egy hatalmas védelmi hibát, mint elődjének, Marin Tomasov pedig az 57. percben kettőre növelte a kazahok előnyét (2:0). A 68. percben Chinedu (3:0), a 75.-ben pedig Tomasov (5:0) duplázott, közben, a 73. percben pedig Nazmi Gripshi is betalált (5:0). Az erdélyiek a mérkőzés legszebb gólja díjjal vigasztalódhattak Mihai Velisar furcsa ívben szálló bombája után (5:1) a 78. percben, a végeredményt pedig Elkan Astanov állította be a 84. minutumban (6:1).

A Corvinul tündérmeséje Paks és Rijeka érintésével, összesen mintegy 11.8000 kilométer megtétele után ért véget Európában, az új cél pedig az élvonalba való feljutás. Az Astana a skót St.Mirren vagy a norvég Brann Bergen ellen vívhatja ki a jogot, hogy bejusson a Konferencialiga csoportkörébe.

Kettős vereséggel búcsúzott a Fehérvár

A Fehérvár idegenbeli kudarcát (0:1) követően a hazai visszavágón 2-0-ra kapott ki az Omoniától, így kettős vereséggel, 3-0-s összesítéssel búcsúzott a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének harmadik fordulójában.

A ciprusiak az első félidőben Willy Semedo góljával szereztek vezetést, majd a hosszabbításban Andronikosz Kakulli tette még magabiztosabbá a sikerüket. A vendégek magyar válogatott futballistája, Lang Ádám a cserepadról nézte végig a találkozót, akárcsak a hazaiak Nagyváradon született, magyar utánpótlás-válogatott bekkje, Simut Mario.

Noha a Fehérvár várta hátránnyal a visszavágót, mégis az Omonia lépett fel támadólag a meccs elején. Az első negyedórában Tóth Balázsnak legalább háromszor kellett védenie, hogy megóvja a kapuját, egy ízben pedig a jobb kapufa segítette ki. Több mint húsz percet kellett várni az első hazai lehetőségre, Bedi lövése nem sokkal kerülte el a bal alsó sarkot. A játék képe viszont nem változott, egyértelműen a ciprusiak irányítottak, a fölényük pedig szűk harminc perc alatt góllá érett. A vezetés megszerzése ellenére sem vettek vissza a tempóból a vendégek, a szünetig hátralévő időben is a magyar kapusnak akadt védenivalója.

Pető Tamás vezetőedző hármas cserével próbálta frissíteni együttesét, amely jobban is kezdte a második játékrészt, ehhez azért hozzájárult az is, hogy a szigetországiak biztos előnyük birtokában már kevésbé erőltették a támadásokat. Hiába birtokolta többet a labdát a magyar csapat, mint a párharc előző három félidejében, komoly gólhelyzete így sem volt, mert az ellenfél megingás nélkül szervezetten védekezett. Ennek következtében sem az összesítésben, sem a meccsen nem jött össze az egyenlítés, sőt, a hajrában újra az Omonia volt veszélyesebb és a hosszabbításban megadta a kegyelemdöfést is.

Az Omoniára a horvát NK Osijek és az azeri Zira továbbjutója vár a következő, immár főtáblára kerülésért sorra kerülő negyedik selejtezőkörben, a Fehérvár pedig búcsúzott a nemzetközi porondtól.

Konferencia-liga, selejtező, 3. forduló, visszavágó:
Fehérvár FC-Omonia
0-2 (0-1)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 3840 néző, v.: Jakob Kehlet (dán)
gólszerzők: Semedo (28.), Kakulli (95.)
sárga lap: Serafimov (73.), illetve Semedo (28.)
Fehérvár FC: Tóth - Melnyik (Huszti, a szünetben), Serafimov, Spandler, Milicevic - Katona (Kovács M., 75.), Bedi, Csongvai, Pető (Babos, a szünetben) - Christensen (Stefanelli, 57.), Holender (Kovács P., a szünetben)
Omonia: Fabiano - Dionkou (Maszurasz, 92.), Panajotu, Coulibaly, Hammasz - Erakovic (Kuszulosz, 82.), Maric - Simic, Alioum (Haralampusz, a szünetben), Semedo (Atzili, 82.) - Stepinski (Kakulli, 91.)

Kedvező helyzetben a CFR és a Puskás

Csütörtökön a Kolozsvári CFR és a Puskás Akadémia egyaránt hazai pályán vívhatja ki a továbbjutást, méghozzá 1:0-s előnyből. Az erdélyiek az izraeli Maccabi Petah Tikvát fogadják 20.00 órai kezdettel, a felcsútiak pedig az örmény Ararat-Armenia együttesét 22.00 órától.

Továbbjutás esetén a CFR a bolgár CSZKA 1948 Szófia vagy a ciprusi Pafosz ellen vívhatja ki a csoportkörbe jutást (a bolgár fővárosban a hazaiak nyertek 2:1-re), a Puskás pedig a legutóbbi két döntőt elveszítő olasz Fiorentina ellen.