Konferencialiga: Bejutott a rájátszásba a CFR – magyar közreműködéssel

A kolozsváriak teljesen megérdemelten, kettős győzelemmel jutottak tovább.

Bejutott a labdarúgó Konferencialiga rájátszásába a Kolozsvári CFR együttese, miután az idegenbeli 1:0-s győzelmet követően hazai pályán is ilyen arányban győzte le az izraeli Maccabi Petah Tikva csapatát.

Miközben Hindrich Ottó az erdélyiek kispadjáról követte az eseményeket, a mérkőzésnek komoly magyar vonatkozása is volt, hiszen Bognár Tamás vezette a találkozót, munkáját pedig Buzás Balázs és Kóbor Péter segítette az oldalvonal mellől.

Az első mérkőzést Karlo Muhar közeli lövése döntötte el, a Fellegvárban pedig pont ez hiányzott az első félidőben: a kapuhoz közeli lehetőség. Ennek hiányában az erdélyiek távolról próbálkoztak, de Panajotisz Tahszidisz, Mario Camora és Meriton Korenica távoli kísérletét is magabiztosan hárította Marco Wolff kapus. A 40. percben aztán Muhar villant, de Wolff kiütötte a labdát, pontosan Korenica elé, a koszovói támadó azonban az üres kapu helyett az egyik védőbe lőtte a lasztit.

És amint ez a CFR-nél lenni szokott, főleg a Dan Petrescu-érában, az 50. percben jött egy pontrúgás: Ciprian Deac 16 méteres lövését Wolff csak középre tudta ütni, Anton Kresic pedig közelről a hálóba talált (1:0).

A gól után is a kolozsváriak maradtak veszélyesebbek, Korenica kétszer is ígéretes helyzetből próbálkozott, de egyszer sem tudott kifogni Wolff kapuson. A Maccabi egyetlen egyszer került közel a gólszerzéshez, de Niv Jehosua 15 méteres lövését Razvan Sava könnyedén tolta a léc fölé a 88. percben.

A Kolozsvári CFR tehát kettős győzelemmel, 2:0-s összesített eredménnyel, teljesen megérdemelten jutott a Konferencialiga rájátszásában, ahol a a bolgár CSZKA 1948 Szófiát 6:1-es összesítéssel búcsúztató ciprusi Pafosz  lesz az ellenfele.