Sepsi: se gól, se pénz, csak kizárt játékosok Videó

Nem él át könnyű napokat a háromszéki együttes – sem a pályán, sem azon kívül!

Alig hat forduló telt el a román labdarúgó SzuperLiga idei kiírásából, és nem túlzás azt állítani, az ígéretes kezdés után a Sepsi máris első krízishelyzetét éli: a piros-fehérek a legutóbbi négy fordulóban csak 2 pontot szereztek, ráadásul egy remek sorozatuk is megszakadt. De nem csak a pályán, hanem azon kívül is nehéz napokat élnek meg a „sasok”.

A legutóbbi fordulóban a Sepsi 3:0 arányú vereséget szenvedett a Kolozsvári Universitatea otthonában. Mamadou Thiam a 38. percben szerezte meg a vezetést, majd a szünet után Vladislav Blanuta duplázott (58., 70.). Ez volt a háromszékiek második veresége zsinórban, előtte a CSU Craiova nyert Sepsiszentgyörgyön 2:1-re, egyben a negyedik nyeretlen mérkőzése, hiszen ezt megelőzően 1:1-re végzett a Dinamo, majd 2:2-re a Rapid ellen. Ráadásul a Sepsi majdnem egy éve, 2023 október 6-án szenvedett legutóbb három gólos vereséget, akkor a másik kolozsvári gárda, a CFR ellenében. Ennél is érdekesebb, hogy az U elenni bajnoki előtti 18 tétmérkőzésen egyaránt szerzett gólt a Sepsi! Igaz, előtte háromszor is nullázott...

Újabb balhé, újabb kizárások

Az Universitatea ellenében Kecskés Ákos és Sigér Dávid is a kezdőcsapatban kapott helyet, kimaradt viszont a csapatkapitány Niczuly Rolond. A kapus ráadásul a meccskeretben sem kapott helyet. Méghozzá azért, mert az előző, CSU elleni mérkőzés utolsó szögleténél csúnyán és látványosan összeveszett Branislav Ninajjal, így a szlovák védő sem játszott az U ellen. Ez már az egymást követő második forduló, amikor fegyelmi okokból hiányoztak játékosok, az előző etapban ugyanis Kecskést és Varga Kevint bulizás miatt zárta ki Bernd Storck vezetőedző.

Kecskést amúgy a 38. percben le kellett cserélni, mert nem érezte jól magát, szédült, pont ahogy a meccs előtt Mino Szota, amiért a japán légiós csak a padról követte a meccs alakulását. Sigér a 75. percig volt a pályán, őt Varga Kevin váltotta, míg a két cserekapus Gyenge Szilárd, illetve Gedő Hunor volt.

Nem kapták meg a pénzüket!

És ha mindez nem lett volna elég, a Sepsi még nem kapott egy vasat sem a Marius Stefanescu játékjogáért kialkudott 1,3 millió euróból, panaszolta el Diószegi László klubelnök: „Le vagyok döbbenve! Nem számítottam ilyen eljárásra egy olyan klubtól, mint a FSCB”, idézte a gsp.ro Diószegit. Emlékezhetünk rá, a szélső a nyáron szerződött a bajnokhoz.