Ennyi volt! Máris leléptek a sztárok az erdélyi csapattól, amely remek hírt kapott

Amatőr csapatokat idézett az élvonalba tartó együttes.

Az európai búcsú után távoztak a Vajdahunyadi Corvinul labdarúgó-csapat sztárjai! Hasonló lépéseket korábban amatőr csapatoknál láthattunk, az erdélyiek azonban egy remek hírnek is örülhetnek!

A második osztályban szereplő Corvinul hatalmas meglepetésre nyerte meg a Román Kupa legutóbbi kiírását, aminek következtében az új szezonban indulhattak az európai kupákban, ráadásul az Európa Ligában. A klub vezetői pedig nem tétlenkedtek, több olyan játékost is leigazoltak, akiknek a neve bizony az élvonalban is meglehetősen jól cseng. Más kérdés, hogy ez a kaland a kupabúcsú után véget is ért.

Sergiu Bus és a brazil Roger korábban bajnokságot nyert a Kolozsvári CFR-rel, míg a holland Desley Ubbink az Aradi UTA színeiben keltett jó benyomást - ezért is okozott meglepetést, amikor az élvonalbeli Poli Iasi és a Kolozsvári Universitatea, valamint a holland második osztályú Emmen együtteseit hátra hagyva a Corvinulhoz szerződtek. Hét mérkőzés után azonban mindannyiuk számára véget ért a vajdahunyadi kaland!

A Corvinul az Európa Liga első fordulójában 4:0-ra nyert Pakson, így a hazai 2:0-s vereség ellenére továbbjutott a második körbe. Ott hazai pályán 0:0-ra végzett a horvát Rijekával, az idegenbeli 1:0-s vereség azonban EL-búcsút jelentett. Sebaj, következett a Konferencialiga 3. köre, ahol a kazah Asztanától otthon 2:1-re, idegenben pedig 6:1-re kapott ki a román kupagyőztes, ami már a végső európai kupabúcsút is jelentette számára. A három említett játékos mind a hat mérkőzésen, sőt a bajnok FCSB ellen 3:0-ra elveszített Szuperkupa-döntőn is játszott.

A 28 éves Roger a hét mérkőzésen 625 percet töltött a pályán, ő visszatér a Kolozsvári Universitateához. A 31 éves Ubbink 342 percet játszott, a 31 éves Bus pedig 533-at és egy gólt is lőtt. Ők egyelőre csapatot keresnek.

A Corvinul eljárása arra a praktikára emlékeztet, amivel a San Marinó-i La Fiorita élt a 2010-es évek végén: az amatőrcsapat több alkalommal is leigazolta a korábbi 25-szörös olasz válogatott Damiano Tommasit, hogy az európai kupameccseken erősítse a középpályáját.

Távozott továbbá Vajdahunyadtól Denis Hrezdac is, aki kölcsönszerződésének lejártával visszatért az UTA-hoz. Az aradiak engedélyezték, hogy az európai kupaszereplés erejéig maradjon a Corvinulnál.

Jó hír a szövetségtől!

Miközben a sztárigazolások elveszítése miatt bosszankodhatnak, a Corvinul szurkolói egy remek hírnek is örülhetnek: a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) jóváhagyta a klub szervezeti felépítésének megváltozását, ennek következtében a Corvinul a szezon végén feljuthat az élvonalba. Amennyiben meg tudja ismételni tavalyi szereplését.

A 2023-2024-es idényben ugyanis a Corvinul a 2. helyen zárta a második osztályt, ám mivel a klub köztulajdonban volt, az FRF szabályainak megfelelően nem indulhatott el az élvonalban. Az európai kupákban viszony igen, viszont addig nem változtathatta meg a szervezési formáját! A búcsút követően viszont a Corvinul immár magántulajdonba kerülhetett.

Azért, hogy mindez megtörténhessen, az FRF elhalasztotta a Corvinul első három bajnokiját a második osztály új idényében, így a Sellenberk, a Nyárádtő és az Afumati elleni találkozókat később pótolja a kupagyőztes.