Majd` egy órai emberhátrányban is nyerni tudott a Kolozsvár Videó

A kapitány butaságát egyelőre nem szenvedte meg a csapat, de nem lesz könnyű a visszavágó.

Minimális előnnyel várhatja az egy hét múlva sorra kerülő visszavágót a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata, miután a Konferencialiga rájátszásának első mérkőzésén, hazai pályán 1:0-ra legyőzte a Ciprusi Kupa győztesét, a Pafosz együttesét. A csapatkapitány Ciprian Deac buta kiállítása miatt az erdélyiek közel egy órát játszottak emberhátrányban, de így is meg tudták őrizni előnyüket.

A kolozsváriak összeállítását tanulmányozva azonnal szembe tűnt, hogy Razvan Sava nem csak a kezdőcsapatba, de még csak a keretbe sem került be. Hetek óta tartja magát a hír, hogy a kapus az olasz Udineséhez igazol még a nyáron. Sava helyét a frissen szerződtetett Mihai Popa vette át, míg Hindrich Ottó továbbra is második számú kapus maradt.

A CFR eddig mindössze egyszer találkozott ciprusi csapattal: 2007-ben, az UEFA-kupa selejtezőjében, hazai 0:0 után idegenben 3:1-re kikapott az Anarthosis Famagusztától.

Az már a 16. percben eldőlt, hogy ezúttal nem lesz gól nélküli döntetlen a hazai mérkőzés, hiszen Meriton Korenica bombagóllal megszerezte a vezetést a CFR számára: a koszovói támadó 17 méterről lőtte ki a rövid felső sarkot.

Békésen csordogált tovább a mérkőzés, a hazaiaknak még kapu felé tartó lövése sem volt több, de a ciprusi kupagyőztes neve mellé is csak egy kapu fölé szálló lövést írhattak fel a statisztikusok.

Az állóvizet Ciprian Deac zavarta meg, amikor egy bedobást követően hátulról felpofozta ellenfelét a ciprusi tizenhatos előtt. A VAR kiszúrta az esetet, a hazai csapatkapitány pedig a 40. percben pirosat kapott. Érdekesség, hogy a 38 éves Deac mindössze 9. alkalommal jut a kiállítás sorsára, legutóbb 2017-ben történt ez meg vele. Egyből pirosat viszont csak 5-ször kapott, legutóbb 2015 márciusában – akkor is az első félidőben.

A Deac butasága következtében emberelőnybe került ciprusiak a szünet után majdnem éltek is a lehetőséggel, de előbb Anderson sarkazásából, majd öt méteres lövéséből hiányzott a precizitás. Hiába volt egy emberrel több a pályán, a Pafosz nem tudott a hazaiak fölé nőni, csak 52%-ban birtokolta a labdát és igazán komoly gólszerzési lehetőséget sem tudott kialakítani. Így a CFR, annak ellenére, hogy közel egy órát játszott emberhátrányban, 1:0-s győzelemmel utazhat a ciprusi visszavágóra.

Corbuval a pályán kaptak ki a ciprusiak

Némi meglepetésre az APOEL Nicosia is vereséget szenvedett, a ciprusi bajnok az Európa Liga rájátszásában a lett Rigas Futbola skola otthonában maradt alul 2:1-re. A meccs hőse Ianis Ikaunieks volt, aki a 31. percben előbb gólpasszt adott Cedric Kouadiónak, majd a 46. percben ő maga talált be büntetőből. A szünet után a ciprusi bajnok Jusszef el-Arabi góljával szépíteni tudott, majd a 68. percben beállt Corbu Marius is, de a csángó középpályás sem tudott segíteni csapatán.

Szintén az Európa Ligában volt érdekelt a másik román együttes: a bajnok FCSB 1:1-es döntetlent ért el az osztrák LASK Linz otthonában. Thomas Darázs csapata Adil Taoui révén a 34. percben vezetést szerzett, a szünet előtti pillanatokban azonban David Miculescu fejjel kiegyenlített, így a bukarestiek bizakodva várhatják a hazai visszavágót.