Egyre nagyobb gödörben a Sepsi, az újonctól is kikapott!

A háromszéki együttes immár öt forduló óta nyeretlen, zsinórban harmadik mérkőzését veszítette el.

Egyre mélyebb gödörben a román labdarúgó élvonalban szereplő Sepsi OSK együttese: a SzuperLiga 7. fordulójában a piros-fehérek 1:0-ra kikaptak hazai pályán az abszolút újonc Slobozia csapatától. A székelyföldi gárda immár öt forduló óta képtelen nyerni, sőt, legutóbbi három mérkőzését elveszítette.

Nem volt jobb formában a Slobozia sem, amely három, egymást követő vereség után utazott Sepsiszentgyörgyre. A Sepsi ígéretesen kezdte a szezont, az első két mérkőzését megnyerte, majd következett két döntetlen, aztán két vereség. Az első félidőben a Sepsi volt aktívabb, de két veszélyes pontrúgáson és egy remek beívelést követő fejesen kívül nem igen okozott problémát a vendégek védelmének.

Hiába birtokolta a Sepsi 69%-ban a labdát, ez meddő mezőnyfölénynek bizonyult, ráadásul a második félidőben már teljesen veszélytelen volt a támadójátéka. Az 52. percben a Slobozia egy lesgóllal figyelmeztetett, de a hazai védők nem vették a jelet. Főleg Branislav Ninaj, aki a 72. percben, saját csapata tizenhatosán belül elveszítette a labdát, majd ezt a butaságot azzal tetézte, hogy felrúgta ellenfelét. A bíró sárgát és büntetőt ítélt, amit a 74. percben az ukrán Dmitro Pospilov be is rúgott (0:1).

A teljesen meddő Sepsi a 83. percben újabb gólt is kaphatott volna, amikor egy rossz szöglet után Laurentiu Vlascenu megindult Niczuly Roland kapuja felé. A támadó végigvágtatott a fél pályán, az őt utolérő Ninaj csak szabálytalanul tudta megállítani, így a szlovák védő mehetett is zuhanyozni.

Gyűlnek a sötét felhők Bernd Storck vezetőedző és a Sepsi feje fölött, amelynek színeiben Niczuly végig védett, kezdőként Sigér Dávid a szünetig, Varga Kevin pedig a 69. percig volt a pályán, míg Gyenge Szilárd és Kecskés Ákos a kispadról figyelte az eseményeket.

A forduló folytatásában, vasárnap 19.00 órai kezdettel a Kolozsvári CFR a Botosanit fogadja, majd 22.00 órától a Hermannstadt a címvédő FCSB-ét látja vendégül. Hétfőn a Kolozsvári Universitatea az újonc Buzau vendége lesz 19.00 órai kezdettel, majd az Aradi UTA a Farult fogadja 22.00 órától.