Kikapott a címvédő Közép-Erdélyben! Videó

Hrom és fél éve nem volt erre precedens.

Megszerezte szezonbeli második győzelmét a Hermannstadt csapata, miután a román labdarúgó SzuperLiga 7. fordulójában, némi meglepetésre, hazai pályán 2:0-ra legyőzte a címvédő FCSB együttesét. Erre pedig három és fél évvel ezelőtt volt legutóbb példa, még 2021 februárjában.

Lüktető első félidőt láthattak a nézők, amely sok helyzetet és két meg nem adott gólt hozott: Silviu Balaure a 6. percben szerzett találatánál les miatt bosszankodhattak a hazai szurkolók, az első félidő ráadásában viszont támadó szabálytalanság miatt örülhettek. A már említett Balaure a 6. percben a kapufát találta el, közvetlenül szögletből, később Aurelian Chitu bombázott közelről a vendégek kapuja fölé, a másik oldalon pedig Daniel Popa tévesztett célt, majd Mihai Lixandru lövését kellett védenie Catalin Cabuz kapusnak.

A szünet után aztán, az 56. percben Ianos Stoica iramodott meg a jobb szélen, pontosan centerezett Alessandro Murgia elé, az olasz pedig előre vetődve megszerezte a vezetést (1:0). Hiába birtokolta 67%-ban a labdát a FCSB, a hazaiak kontrái életveszélyesek voltak, de Stefan Tarnovanu kétszer is megállította Cristian Negutot. A 96. percben azonban már ő sem tehetett semmit, amikor is három védő nézte egymásra várva, ahogy Ronaldo Deaconu a tizenegyespont közeléből beállítja a 2:0-ás végerdményt.

Nyolcadik egymás elleni meccsükön ez volt a Hermannstadt 3. győzelme a FCSB ellen és a második a bajnokságban. Ennek köszönhetően a 8 pontos nagyszebeniek feljöttek a tabella 8. helyére, míg az európai kupákra koncentráló (csütörtökön 1:1-es döntetlen után várja az osztrák LASK Linz együttesét az Európa Liga rájátszásában) címvédő 5 pontjával a 15., azaz utolsó előtti pozícióban szerénykedik.

A forduló folytatásában, hétfőn a Kolozsvári Universitatea az újonc Buzau vendége lesz 19.00 órai kezdettel, majd az Aradi UTA a Farult fogadja 22.00 órától.