Élre ugrott a kolozsvári együttes! Videók

Az aradiak a 95. percben engedték ki a kezükből a győzelmet a két évvel ezelőtti bajnok ellen.

A román labdarúgó élvonal bajnoki tabellájának az élére ugrott a Kolozsvári Universitatea együttese, miután a SzuperLiga 7. fordulójában 2:0-ra nyert az újonc Buzau vendégeként. A forduló zárásaként az Aradi UTA a 95. percig vezetett a 2023-as bajnok Farul ellen, mégis meg kellett elégednie egy ponttal.

Egy döntetlen, egy győzelem – ez volt az Universitatea teljesítménygörbéje az idei idényben. A sorminta alapján, a Sepsi elleni győzelmet követően döntetlennek kellett volna következnie a Buzau otthonában, csakhogy a kolozsváriak szinte végig fölényben játszva megérdemelten nyertek az újonc vendégeként.

Ugyan az elején Edvinas Gertmonasnak akadt két komolyabb védeni valója, az U egyre inkább átvette az irányítást. Amikor pedig a 27. percben Dan Nistor értékesítette a megítélt büntetőt (0:1), a hazaiak teljesen összeestek. A védekezésük szétesett, ennek következtében Mamadou Thiam a 43. percben senkitől sem zavartatva fejelhetett a hálóba alig hat méterről (0:2).

A szünet után is a vendégek voltak veszélyesebben, Thiam továbbra is aktív maradt, egyedül Alexandru Greabon múlott, hogy ne legyen nagyobb arányú az U győzelme.

Az egyetemisták továbbra is veretlenek tehát, amit rajtuk kívül már csak a Galaci Otelul mondhat el magáról.

A leggyakoribb eredmény Aradon

A labdarúgás statisztikáival foglalkozók kimutatása szerint 1901 és 2021 között a leggyakoribb eredmény az 1:1-vol – a mérkőzések 11%-a ért véget ezzel az eredménnyel (Szanó Cristophe, Szabó Péter, Soós Bence – Olvasd a játékot). Ezzel az eredménnyel ért véget a forduló záró meccse Aradon is az UTA és a Farul között.

A hazaiak a 22. percben szereztek vezetést Benjamin van Durmen révén és ezt a 95. percig őrizték, amikor is Victor Ducan kiegyenlített. Hét forduló alatt ez már az UTA harmadik 1:1-e volt ebben a szezonban.

A bajnoki tabellára nézve azt látjuk, hogy a Kolozsvári Universitatea áll az élen 15 ponttal, a 14 pontos CSU Craiova és a 12 pontos Dinamo előtt. A Kolozsvári CFR 10 ponttal az 5., a Hermannstadt 8 ponttal a 9., a Sepsi ugyanannyi ponttal a 10., míg az UTA 7 ponttal a 12. helyen áll.