Soha nem lőtt ennyi gólt az erdélyi csapat az élmezőnyben Videó

Csak egy csapat mérkőzésein esett eddig több gól.

Klubrekordot állított fel a román labdarúgó SzuperLiga 8. fordulójában a Hermannstadt együttese: a nagyszebeniek 6:2-re legyőzték hazai pályán a Poli Iasi gárdáját. Márpedig ennyi gólt még soha nem lőtt az erdélyi gárda az élvonalban. Ez volt az erdélyiek 3. győzelme a szezonban.

Az első félidő igazi kivégzés volt, hiszen tíz perc után már kettő (Silviu Balaure 3., Ronaldo Deaconu 9.), a 42. percben pedig már négy (Ianis Stoica 19., Aurelian Chitu 42.) gól volt a Hermannstadt előnye.

Ugyan még az első félidő ráadásában Goncalo Teixeira szépített (45+1), a szünet után Balaure duplázott (58.), majd Robert Popescu a 78. percben már a hatodik hazai gólt is megszerezte. A végeredményt Stefan Stefanovic állította be a 82. percben.

Négy gólos győzelmet aratott már a Hermannstadt az élvonalban, hat gólt viszont még sosem szerzett. Az eddigi rekordja 4:0 volt, amit előbb 2018. augusztus 20-án a Voluntari , majd 2023 október 21-én a Dinamo szenvedett el. Egyéb sorozatokban lőtt már 6 gólt a nagyszebeni egylet: a Román Kupában, 2023. november elsején a Pécskának, a második osztályban pedig kétszer a Braila, egyszer a Calarasi csapatának. Mindhárom mérkőzés 6:0-s eredménnyel ért véget.

És ha már a statisztikáknál tartunk: a Hermannstadt, a cseréket is figyelembe véve, mindössze 3 idegenlégióst küldött pályára a Iasi ellen, míg a moldvaiaknál mindössze 5 román jutott szóhoz. Figyelemre méltó az is, hogy a Hermannstadt eddigi 8 meccsén összesen 25 gól született. Ennél több találat csak a Dinamo mérkőzésein esett: 26.

A forduló folytatását illetően vasárnap a Kolozsvári CFR a Farul vendége lesz (18.45), az Aradi UTA pedig a címvédő FCSB-é (21.30). Az etapot hétfő este a Kolozsvári Universitatea – Dinamo összecsapás zárja.