Magabiztos győzelemmel ért véget a Sepsi rossz sorozata Videó

Az apa – fia párharcot hozó meccs egyik hőse az egykori svájci válogatott volt.

Minden véget ér egyszer, még a Sepsi OSK nyeretlenségi sorozata is – a háromszéki gárda hat forduló után zsebelte be ismét mind a három pontot, miután a labdarúgó SzuperLiga 9. fordulójának nyitó mérkőzésén, hazai pályán, 3:0-ra legyőzte a Botosani együttesét. A hazaiaknál Niczuly Roland védett, míg Gyenge Szilárd és Sigér Dávid végig a kispadon maradt, a vendégeknél pedig Fülöp Lóránd a keretbe sem került be.

A mérkőzés pikantériája, hogy a Sepsi védője, Denis Ciobotariu édesapja ellen játszott, a Botosani edzője ugyanis az a Liviu Ciobotariu, aki a tavalyi szezon elején ráadásul éppen az OSK szakvezetője volt.

A találkozó egy Niczuly-védéssel kezdődött, majd Gabriel Debeljuh már a 10. percben megszerezte a vezetést a székely együttesnek: a horvát csatár könnyedén lefordult védőjéről, majd a tizenhatos vonaláról a hálóba lőtt (1:0).

A nem túl eseménydús első félidőben Marius Coman került még helyzetbe, de csúnyán kapu fölé durrantott. A szünetben be is állt helyére Dimitri Oberlin (fotó), aki nyerő cserének bizonyult. Az egykori svájci válogatott csatár ugyanis a 60. percben előbb erőszakosságának köszönhetően kiharcolt egy büntetőt (amit Isnik Alimi higgadtan étékesített is (2:0)), majd a 87. percben megserezte első gólját a Sepsi színeiben és a román bajnokságban (3:0). A találatot cserék hozták össze, a beadás ugyanis Andres Dumitrescu lábától indult.

A Sepsi tehát hat bajnoki és július 22. után nyert ismét, ami egyben azt is jelenti, hogy Valentin Suciu győzelemmel mutatkozott be a csapat kispadján.

A forduló folytatásában, vasárnap este rendezik a szezon első rangadóját, a címvédő FCSB a kihívó Kolozsvári CFR vendége lesz 21.00 órai kezdettel. Hétfő délután (18.00) erdélyi derbit vív az UTA és a Hermannstadt Aradon, majd este 21.00 órakor a másik bajnokaspiráns Rapid a listavezető Kolozsvári Universitateát fogadja.