Két gólos előnyt adott le a CFR két egyéni hiba miatt Videó

Amit az első órában felépített, azt két személyi hiba miatt fél óra alatt lerombolt a vasutas csapat.

Ugyan a második félidő elején már 2:0-ra vezetett a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a címvédő FCSB ellen a román SzuperLiga 9. fordulójának rangadóján, végül a fővárosi gárda mégis pontot szerzett a Fellegvárban, miután a hazai egyesület védelme kétszer is megajándékozta a vendégeket.

A három, egyaránt 3:0-ra megnyert bajnokit felsorakoztató CFR-nél jelentős változások történtek a válogatott meccsek miatti két hetes szünetben: távozott a gólvágó Daniel Birligea, éppen a nagy rivális FCSB-hez, de távozott a nyári Európa-bajnokságot az albán válogatottal megjáró Arlind Ajeti is a török Bodrumhoz, míg a fiatal Luca Mihai az újonc Buzau csapatához került kölcsönbe.

Az első félidőben túl sok említésre méltó esemény nem történt. Ugyan a FCSB 60%-ban birtokolta a labdát, de a hazai kaput egyetlen lövéssel sem találta el. A kolozsváriak ezzel szemben háromszor is megkínálták Stefan Tarnovánu kapust, a 36. percben ráadásul Louis Munteanu a vezetést is megszerezte: Simao Rocha bal oldali akciója végén, lazán pördített bele a labdába az ötös sarkánál (1:0). Vérbeli csatármegoldás volt!

Alig kezdődött el a második félidő és megismétlődött az imént vázolt esemény: a portugál szélső ismét remek labdával találta meg a román csatárt, az éppen a FCSB orra elől elhappolt Munteanu pedig kettőre növelte a „vasutasok” előnyét (2:0).

A gól után egy perccel lépett a vendégek edzője, Eliasz Haralambusz és pályára küldte Alexandru Balutát – aki kilenc perccel később szépített is (2:1). A találathoz kellett Rocha is, a kolozsvári gólokat előkészítő védő ugyanis hagyta továbbgurulni a labdát, amire Baluta lecsapott és már nem volt nehéz dolga a hálóba lőni.

Tovább nőtt a FCSB fölénye, a végén 62%-ban birtokolta a labdát és a kaput találó lövések száma is 5-5-re módosult. Ennek pedig a 87. percben lett meg a gyümölcse, amikor a jobb oldalról érkező beadást Popa kapus kiejtette, Joyskim Dawa pedig közelről a kapuba lőtt (2:2).

Négy győzelem és két vereség mellett ez a CFR második döntetlenje a szezonban és egy meccsel kevesebbet játszva, 14 ponttal az ötödik helyen várja a folytatást.

A forduló utolsó két mérkőzésén, hétfőn, 18.00 órakor az Aradi UTA a Hermannstadtot fogadja az erdélyi derbin, majd 21.00 órakor a Rapid a Kolozsvári Universitatea csapatát látja vendégül.