A bukaresti gyors sem tudta tartani a lépést a Kolozsvárral Videók

Az erdélyi derbi pontosztozkodással ért véget – magyar játékos nélkül.

A román labdarúgó SzuperLiga 9. fordulójában is megőrizte veretlenségét, ezzel együtt pedig a bajnoki tabellán elfoglalt első helyét a Kolozsvári Universitatea, miután hétfő este 2:0-ra nyert a bajnokaspiráns Rapid otthonában. A délután folyamán rendezett „erdélyi rangadón” az UTA és a Hermannstadt 1:1-re végzett egymással Aradon.

Bombaformában az „egyetemisták”

Csak a bajnok FCSB költött többet idén nyáron új játékosokra, mint a szintén a bajnoki elsőségre hajtó Rapid: a fővárosi vasutasok 4,3 millió eurót fizettek. Igaz, volt honnan, hiszen a két koszovói támadóért 7 milliót kaptak a cseh Sparta Prágától: 5 milliót Albion Rrahmaniért és 2 milliót Ermal Krasniqi-ért. Ezzel együtt 13 új játékos érkezett és 14 távozott Giulesti negyedből. Kolozsváron is nagy volt a mozgás, hiszen 15 labdarúgó érkezett és 17 távozott. Az egyetemisták egyetlen vasat sem költöttek átigazolási díjra, míg Daniel Popáért 300.000 eurót kaptak a FCSB-től, Thalissonért pedig 280.000-et a török Antaliasportól.

Bukarestben a Rapid volt az aktívabb és az Universitatea a hatékonyabb. Amíg a hazaiak támadásai rendre elhaltak a remeklő Edvinas Gertmonas kapusban, addig a 30. percben, egy szép összjáték után az új szerzemény Hildeberto megszerezte a vezetést a kolozsváriaknak (0:1).

A forgatókönyv folytatódott: a Rapid támadott, Robert Silaghi pedig büntetőt harcolt ki, amit Dan Nistor magabiztosan értékesített, ezzel már kettővel vezetett az U. Sőt, vezethetett volna hárommal is, de egy káprázatos támadás végén Mamadou Thiam a kapufát találta el.

A hajrában Gertmonas még bemutatott egy-két bravúrt, az eredmény viszont nem változott. A továbbra is veretlen Universitatea pazar formában van, legutóbbi négy bajnokiját megnyerte, legutóbbi öt mérkőzésén még gólt sem kapott a SzuperLigában.

Döntetlen az erdélyi derbin

Aradon az UTA birtokolta többet a labdát (52%), mindez azonban meddőnek bizonyult, tekintve, hogy a Hermannstadt 7 alkalommal találta el az ellen kapuját, az UTA viszont csak kétszer. Ennek megfelelően Aurelian Chitu a 64. percben meg is szerezte a vezetést a nagyszebeniek számára, de Joao Pedro tíz perccel később, büntetőből egyenlített, így 1:1-el ért véget a két erdélyi gárda összecsapása.

A frissen, napokkal ezelőtt igazolt Zsóri Dániel nem került be az Arad meccskeretébe.

Az Arad immár öt forduló óta képtelen nyerni, szezonbeli egyetlen sikeréhez 5 döntetlen és három vereség társul. Ezzel szemben a Hermannstadt két győzelem után játszott most döntetlent, szezonbeli mérlege pedig nem is lehetne ennél kiegyenlítettebb: három győzelem, három döntetlen, három vereség.

A bajnoki tabellán az Kolozsvári Universitaea áll az élen 21 ponttal, megelőzve a 16 pontos Galaci Otelult és a 15 pontos Dinamót. A Kolozsvári CFR 14 ponttal 5., a Hermannstadt 12 ponttal a 7., a Sepsi 11 ponttal a 8., míg az UTA 8 ponttal csak a 14. helyen áll.