A végén zúgott a lemondást követelő kórus Kolozsváron, bemutatkozott a magyar támadó Videó

Zsinórban harmadszor maradt nyeretlen a „vasutas”, eúttal komoly zakót kapott az Aradtól.

Egymás után harmadszor maradt nyeretlen a román labdarúgó SzuperLigában szereplő Kolozsvári CFR együttese, miután a 11. fordulóban 3:1-re kikapott az eddig nem igazán remeklő Aradi UTA csapatától, ráadásul hazai pályán.

A mérkőzés hőse Eric Omondi volt, a kenyai támadó egy gólt lőtt, kettőt pedig előkészített. A vendégeknél bemutatkozott a korábbi magyar utánpótlás-válogatott Zsóri Dániel, míg a hazaiaknál Hindrich Ottó és Kun Viktor a kispadon maradt.

A két döntetlen után érkező CFR gyorsan hátrányba került, miután Ciprian Deac a középpályán eladta a labdát, Omondi mélységi passza után pedig Valentin Costache bevette korábbi csapata kapuját (0:1). A CFR csak fejesekkel volt képes operálni, de Leo Bolgado és Louis Munteanu sem kalibrálta be rendesen a magasságot. Nem úgy Panajotisz Tahszidisz, aki a 48. percben kiegyenlített öt méteres bólintásával (1:1).

Hiába birtokolta azonban 67%-ban a labdát a CFR, az UTA támadásai hatékonyabbak voltak. Ennek köszönhetően, a 64. percben megcserélődtek az első gólnál látott szerepek, Costache mélységi átadása után Omondi lőtte ki a rövid alsó sarkot (1:2). Talán Hindrich is megérdemelné az esélyt, hogy bizonyítási lehetőséget kapjon végre...

Főleg, hogy a 78. percben Omondi hosszú passza után Jordan Kadiri úgy „tette arrébb” Bolgadót, mintha óvodás fociba szállt volna be, majd a nigériai hidegvérűen átemelte a labdát Mihai Popa kapus fölött (1:3). Ekkor már Zsóri Dániel is a pályán volt, a Puskás-díjas támadó a 74. percben mutatkozott be az UTA színeiben és a román élvonalban.

Már a második gól útán felzendültek a Dan Petrescu edző menesztését követelő rigmusok a lelátón, miután a csapat immár három forduló óta képtelen nyerni. Az sem vet jó fényt a fellegváriakra, hogy az UTA négy döntetlen és két vereség, azaz 6 bajnoki után tudott ismét nyerni, ráadásul ez mindössze az aradiak második sikere ebben a szezonban.