Vereség a bajnoktól, hat éve vár a hazai győzelemre a Sepsi a FCSB ellen Videó

Fejjel játszották a focit Sepsiszentgyörgyön, egyre nagyobb a csapat hátránya.

Hat éve képtelen legyőzni hazai pályán a FCSB-ét a Sepsi és a trend ezúttal sem változott meg: a SzuperLiga 11. fordulójában Florin Tanase korai góljával 1:0-ra nyert a címvédő Sepsiszentgyörgyön. A székely gárdában Niczuly Roland a végig kapuban állt, Sigér Dávid a 63. percben lépett pályára, míg Gyenge Szilárd és Gedő Hunor második, illetve harmadik számú kapusként végig a kispadon maradt. A másik oldalon a korábbi Spesi-sztár Marius Stefanescu a kispadon maradt, olyan alapemberekkel, mint Darius Olaru és Risto Radunovic, készülve a görög PAOK Szaloniki elleni Európa Liga mérkőzésre.

Nem a FCSB a Sepsi kedvenc ellenfele a román bajnokságban, azt bátran kimondhatjuk, hiszen a vasárnap esti találkozó előtt a székely gárda mindössze kétszer tudta legyőzni a fővárosiakat 7 döntetlen és 14 vereség mellett.

Ugyan az érdemleges események sora Isnik Akimi vérszegény lövésével kezdődött, pillanatokkal később Florin Tanase gondoskodott róla, hogy a már említett tendencia életben maradjon: jobb oldali akció után teljesen zavartalanul fejelhetett a kapuba (0:1). A Sepsi belső védői vajon kit figyeltek a szakadó esőben?

Hat perccel később akár válaszolhatott is volna a Sepsi, egy szöglet után Denis Harut fejelt közelről, de Stefan Tarnovanu bravúrral megakadályozta, hogy a középső védő bevegye korábbi csapata kapuját. Egyenlítés helyett akár növelhette volna előnyét a FCSB, de Octavian Popescu ígéretes csavarása után a labda elkerülte a kaput.

A szünet után a Kolozsvári CFR-től igazolt Daniel Birligea lehetett volna a főszereplő, előbb azonban kapu fölé durrantott, majd később remekül piszkált bele Alexandru Musi lövésébe, a labda pedig a hálóban kötött ki – csakhogy a lesen álló Malcolm Edjouma birkózott a védőjével, így a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

A 88. percben a Sepsi ismét közel került az egyenlítéshez, de Marius Coman közeli fejesét Tarnovanu újabb bravúrral hárította, így az eredmény már nem változott. Valentin Suciu győzelemmel mutatkozott be a Sepsi kispadján, aztán viszont a csapat kikapott a legutóbbi két szezon bajnokától, a Farultól és a FCSB-től, így 11 pontjával csak a bajnoki tabella 13. helyén áll – négy ponttal lemaradva a felsőházi rájátszást jelentő 6. helytől.

A Sepsi legutóbb 2021. áprilisában tudott nyerni a FCSB ellen, méghozzá Bukarestben 2:1-re. Odahaza, Sepsiszentgyörgyön 2018-ban aratta egyetlen sikerét a fővárosiak ellen, akkor 4:2-re nyertek a piros-feketék. Az újabb hazai siker tehát még várat magára – hogy erre még ebben a szezonban esélye legyen a csapatnak, ahhoz be kellene jutnia a felsőházba.