Két lépésre a bajnoki címtől az erdélyi hálóőr

A jelek szerint megérte az északi országba szerződnie Magyarországról.

Amennyiben a következő két bajnokiját megnyeri Tordai Árpád és csapata, az FK Zalgiris, akkor a marosvásárhelyi kapus litván bajnoknak mondhatja magát! Ráadásul a siker egyik letéteményeseként.

Tordai a téli átigazolási időszakban igazolt az akkor a magyar élvonalban bennmaradni igyekvő Mezőkövesd lelátójáról (harmadik számú kapussá csúszott vissza) nem kis meglepetésre a nem éppen megszokott célállomásnak számító Litvániába. De a döntés őt igazolta!

A 27 éves portás az első perctől kezdve élvezte a kazah Vladimir Cheburin vezetőedző bizalmát, az eddigi 31 lejátszott fordulóból 29 alkalommal ő védett. Ezeken a találkozókon 24 gólt kapott és 13 találkozón húzta le a rolót.

A bajnokság legutóbbi, 31. fordulójában az FK 5:0-ra győzte le a városi rivális Kauno Zalgirist, az első találatot a Szilágysomlyóban született Liviu Antal jegyezte a 10. percben, büntetőből.

Győzelmével, öt fordulóval a vége előtt, Tordai csapatának tíz pontos előnye van a második Hegelmann-nal szemben, ami azt jelenti, amennyiben a következő két fordulóban nyerni tud az 5. helyezett Siauliai otthonában, majd hazai pályán a 6. Dainava ellen, az FK Zalgiris megszerzi 11. bajnoki címét. Tordai pedig a másodikat. Csakhogy amíg 2017-ben a Viitorulban csak a kispadot koptatta, addig most oroszlánrésze lenne a sikerben.

A 8 forduló óta veretlen Zalgiris szezonjának hibapontja, hogy két forduló után, a nyolcaddöntőben 2:1-re kikapott a TransINVEST csapatától és elbúcsúzott a Litván Kupától. A szezon traumája pedig, hogy a Konferencialiga 2. selejtezőkörében, a hazai 2:1 után, idegenben, a rendes játékidőben 1:0-ra kikapott a ciprusi Pafosztól, majd a hosszabbításban további két gólt kapva kiesett.

Tordai a 29 bajnoki mellett 4 meccsen 5 gólt kapott a Konferencialigában, 2 találkozón 3 gólt a Litván Kupában, így az eddigi összmérlege 36 találkozó, 32 gól és 14 kapott gól nélküli mérkőzés.

A litván élvonalra visszatérve, a 14 gólos Antal holtversenyben vezeti a góllövőlistát, ennél azonban érdekesebb, hogy a tavaly meglepetésre bajnokságot nyerő Panevezys együttese még nagyobb meglepetésre jelen pillanatban utolsó! Igaz, lemaradása csak 3 pont a bennmaradást jelentő hely mögött.