Már a felnőtteket sem kíméli a szatmári sakktehetség!

Dobogóra állt a felnőttek versenyében a 10 éves Kovács Balázs.

Harmadik helyen zárt a felnőttek versenyében, ugyanakkor első lett a 18 éven aluliak, ifjúsági mezőnyében a Szatmárnémeti Olimpia VSK sakkozója, Kovács Balázs, aki asztalhoz ült Debrecenben egy villámsakk-versenyen, olvasható a klub közleményében.

Az előző hét végén, a Debreceni Rapid Grand Prix-n három kategóriában, két ifjúsági korosztályban és a felnőtteknek rendezték a küzdelmeket.

Bár még csak 10 éves, Kovács Balázs remekelt a felnőttek mezőnyében. A 7 fordulós tornán 4 győzelemmel és két remivel zárt a szatmári legény, aki 5 pontot szerezve a harmadik helyen zárt, ugyanakkor a 15 évesek ifjúsági mezőnyében az első lett.

A felnőttek megmérettetését egyébként a debreceni Kányádi Zoltán nyerte meg, második lett a szatmárnémeti Torzsás Ludovic.