Nem túl hízelgő, ami a magyar támadóval történt Aradon Videó

Az UTA zsinórban második meccsét is 3:1-re nyerte meg, az emberhátrány sem okozott gondot.

Zsinórban második bajnokiját is megnyerte a román labdarúgó élvonalban szereplő Aradi UTA csapata, miután a SzuperLiga 12. fordulójának nyitó mérkőzésén, hazai pályán 3:1-re legyőzte a Petrolul csapatát. Zsinórban másodszor lépett pályára a piros-fehér együttesben Zsóri Dániel, mégsem maradnak szép emlékei a találkozóról: az a csúfság történt meg vele, hogy cserejátékosként lecserélték.

A szünetig már két gólos előnyt harcolt ki az UTA, miután Marian Huja a 32. percben a saját kapujába talált (1:0), majd George Cimpanu a 38. minutumban megduplázta az erdélyiek előnyét (2:0). Ezzel együtt nem lehettek nyugodtak az aradi szurkolók, hiszen Jordan Kadiri a 44. percben a kiállítás sorsára jutott.

A pihenő után a Petrolul élt is az emberelőnyével, Alexandru Tudorie az 53. percben betalált korábbi csapata kapujába (2:1). Nem sokáig bizakodhattak azonban a vendégek, négy perccel később ugyanis Denis Hrezdac ismét kettőre növelte az UTA előnyét (3:1).

Mircea Rednic vezetőedző ezt követően, a 63. percben küldte a pályára Zsóri Dánielt, de nem lehetett túl elégedett az egyszeres magyar U21-es válogatott támadó teljesítményével, mivel a 95. percben lehozta a pályáról és beküldte helyette szintén támadó Raoul Cristeát.

A Kolozsvári CFR után a Petrolult is 3:1-re győzte le az UTA, amely immár négy bajnoki óta veretlen: két döntetlent két győzelem követett.

A forduló folytatásában, szombaton a listavezető Kolozsvári Universitatea az újonc Sloboziához látogat (16.45), a Kolozsvári CFR pedig a Poli Iasit fogadja (19.00), vasárnap délután pedig erdélyi derbit rendeznek Sepsiszentgyörgyön, hiszen a Sepsi a Hermannstadtot látja vendégül 13.30 órai kezdettel.