Nagy verést mért erdélyi riválisára a Sepsi Videó

A háromszéki gárda előbb a kezdőcsapatával sokkolt, majd a góljaival.

Kiütéses győzelmet aratott a Sepsi OSK labdarúgócsapata a román SzuperLiga 12. fordulójában, miután vasárnap kora délután 4:0-ra győzte le a Hermannstadt gárdáját, méghozzá Nagyszebenben. A meccs két hőse Omar el Sawy és Mihajlo Neskovic volt.

Meglepő nevek, hiszen a 20 éves el Sawy pályafutása során először volt kezdő az élvonalban, ahol összesen ez volt a 11. találkozója. De mi ez a meglepetés ahhoz képest, hogy Niczuly Roland helyén a SzuperLigában most debütáló Gyenge Szilárd állt a Sepsi kapujában, a csapatkapitány pedig leült a kispadra. Vajon őrségváltás lesz a Sepsi kapujában?

A mérkőzés maga is meglehetősen érdekesen alakult, hiszen hiába birtokolta 57%-ban a labdát a Hermannstadt, fölénye olyannyira meddő volt, hogy a Sepsi sorra lőtte a gólokat. A 14. percben Andres Dumitrescu bal oldali beívelése után el Sawi fejelt közelről a kapuba (0:1), megszerezve élete első élvonalbeli gólját. A 42. percben aztán az egyiptomi származású támadó előkészítőként jeleskedett: egy jobb oldali kontra során Szoa Mino, Cosmin Matei és el Sawy volt a labda útja, Florin Stefan pedig a jobb oldalon érkezve lőtt a kapuba (0:2).

A szünet után, a 47. percben Sergiu Bus lövésénél Gyenge nagyot védett, majd az 55. percben ritkán látható jelenet zajlott a Sepsi kapuja előtt. Egy szöglet után Alessandro Murgia csúsztatott a kapuba, csakhogy a Gyengére tapadó Aurelian Chitu lesen állt, így a találatot les miatt érvénytelenítették.

A Sepsi támadójátékába a 68. percben pályára küldött Mihajlo Neskovic hozott új lendületet. A szerb előbb kiharcolt egy büntetőt, amit a 72. percben Isnik Alimi értékesített szemtelenül higgadtan (0:3), majd a 98. percben ő maga lőtte meg csapata negyedik (0:4), önmaga pedig első gólját a Sepsiben.

A háromszékiek akár nagyobb arányban is nyerhettek volna, ám a 86. percben Matei, a 96.-ban pedig Marius Coman nem volt elég pontos, pedig már csak Catalin Cabuz kapussal álltak szemben.

Sigér Dávid a 82. percben lépett pályára a Sepsiben, míg tíz perccel később a mindössze 16 éves Batzula Hunor is lehetőséget kapott – élete során másodszor a nagyok között.

A Sepsi ennél nagyobb arányú győzelmet csak kétszer ért el az élvonalban, előbb az Argest, majd a FCU Craiovát verte 5:0-ra. A Hermannstadt pedig ennél nagyobb arányú hazai vereséget csak egyszer szenvedett el, még 2020 októberében, 5:0-ra a FCSB ellen. A fővárosiak ellen van még egy 4:0 arányú hazai veresége is, így a Sepsi elleni zakó holtversenyben a második legsúlyosabb hazai pofonja.

A Sepsi két vereség után tudott nyerni, míg a Hermannstadt számára két döntetlen után ez már a második vereség, így immár négy forduló óta képtelen nyerni.

A bajnoki tabellát a 23 pontos Kolozsvári Universitatea vezeti, városi riválisa, a CFR 18 ponttal a 4., az Aradi UTA 15 ponttal a 7., a Sepsi 14 ponttal a 8., míg a Hermannstadt 13 ponttal a 13. helyről várja a folytatást.