Egy jó negyed kevés volt, hosszabbításban veszített a Sepsi Görögországban

Drámai vereséggel kezdte európai szereplését a háromszéki gárda, miután nagyot küzdve döntetlenre mentette a rendes játékidőt.

Drámai vereséggel kezdte szereplését a női kosárlabda EuroKupa C csoportjában a Sepsi SIC együttese, miután az utolsó percekben egyenlítve még 67:67-es döntetlenre tudta menteni az állást a rendes játékidőben, ám a hosszabbításban 77:71-re alulmaradt a görög Proteasz Voulosz otthonában.

Borzalmasan kezdett a Sepsi, amely az első perctől kezdve futott az eredmény után! Tette mindezt nem túl eredményesen, amit tökéletesen jelez, hogy az első negyedet 25:16-ra nyerték a görögök. A második játékrész már szorosabb volt (19:16), de a szünetre így is 44:32-re nőtt a hazai előny.

Az öltözőben megkaphatták a megfelelő utasításokat a székelyföldi lányok, aminek köszönhetően mintha új mérkőzés kezdődött volna: ezt a negyedet már 24:13-ra a Sepsi nyerte, a játékrész végére pedig felküzdötték magukat 57:56-ra.

A negyedik negyed elején, Alexandra Ghita pontjainak köszönhetően, 58:57-re már a vezetést is átvette a Sepsi - először a mérkőzés során. Maradt is az előny, szinte a végéig, ám Aszpaszia Gaszparatu triplájával a Voulosz 67:66-ra fordítani tudott. Ezzel együtt Carla Popescu kezében volt a győzelem, de csak az egyik büntetőt tudta értékesíteni, amivel 67:67-re módosította az állást.

A hátra lévő 57 másodpercben több kosár nem született, következhetett a hosszabbítás – amelyben a kizsigerelt vendégek nem bírták energiával. A Sepsi 69:69-nél teljesen elkészült, a Voulosz pedig 77:71-re nyert.

A maga 18 pontjával Taya Robinson volt a Sepsi legeredményesebb játékosa, míg a magyar válogatott Gereben Lívia és Merész Beatrix egyaránt 14-14 pontig jutott, a saját nevelésű Nemes Gréta pedig nem lépett pályára.

A másik mérkőzésen a spanyol IDK Euskotren 70:64-re legyőzte a szerb Crvena zvezda együttesét. A második fordulóban, október 17-én a Sepsi vendége a spanyol gárda lesz.