Belényesi vezető gólja ellenére sem volt esélye az erdélyieknek a szerbek ellen

Németországi győzelmét követően megvan a partiumiak első veresége a BL csoportkörében.

Tizenegy év kihagyás után győzelemmel kezdte szereplését a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában a Nagyváradi VSK csapata, amely Belényesi Dáviddal, Vancsik Leventével, Szabó Istvánnal és Czenk Ferenccel a soraiban 11:10-re nyert múlt héten, Hannoverben, a Waspo csapata ellen. Az első hazai mérkőzésen, a második fordulóban azonban rögtön jött az első vereség is: a szerb VK Novi Belgrád magabiztos, 15:9 arányú győzelmet aratott az ezúttal két erdélyi magyarral felálló partiumiak ellen.

A Hannoverben duplázó Belényesi góljával kezdődött a találkozó, ám a szerbek hamar mindenki tudtára adták, melyik az erősebb, tapasztaltabb csapat: 3:2-re nyerték az első negyedet.

A Nagyvárad a folytatásban sem tudta tartani a lépést az Európa élcsapatai közé tartozó belgrádiakkal, akik sorra nyerték a következő három negyedet is: 4:2-re, 5:3-ra, végül pedig 3:2-re, így alakult ki végül a 15:9 arányú szerb győzelem.

Belényesi két góllal zárta a mérkőzést (nála többet csak Ivan Gusanov dobott a VSK-ban, hármat), míg a Hannoverben egy gólig jutó Vancsik Levente ezúttal nem tudott betalálni, Szabó István és Czenk Ferenc pedig kimaradt a keretből.

A csoport másik mérkőzésén a Steaua 13:12-re győzte le a Hannovert, a csoport 2. helyén álló Nagyvárad a következő fordulóban, október 29-én a harmadik Steaua vendége lesz.