Sikeresen megbirkóztak a feladattal

Záporoztak az érmek az erdélyi klubokra a medgidiai országos birkózó bajnokságon.

Remekeltek az erdélyi klubok a hétvégén a Konstanca megyei Medgidián a legkisebbek számára (U11, U13) megrendezett országos birkózó bajnokságon. A hagyományosan erős marosi és székelyföldi egyesületek egyaránt taroltak.

Nem kevesebb, mint 86 klub mintegy 1400 versenyzője vett részt az országos bajnokságon. Hatalmas teljesítmény, hogy közöttük a Maros Sport Klub a második helyen végzett a kicsik és harmadik helyen a nagyok között. Márton József és Simon László tanítványai négy aranyat, 2 ezüstöt és négy bronzot nyertek. A dobogó legtetejére állhatott fel többek között Bekő Melinda (48 kg), Kiss Botond (35 kg) és Szávoly Yannis (35 kg), míg Nagy István (27 kg), Márton Balázs (53 kg), Sánta Roland (42 kg) és Soós Kevin (55 kg) a harmadik helyen végzett. Megemlítendő, hogy Szávoly és Sánta a Segesvári Spartacus versenyzője, ahol Szász Sándor kezei alatt pallérozódnak.

A Maros megyeiek éremgyűjteményét gazdagította Grittó Dávid (60 kg) és Kelemen Márk (35 kg), akik Sportiskola színeiben szereztek arany, illetve bronzérmet. Meg kell említeni Tamás Dávidot (fotó balra) is, Peres Miklós tanítványa ugyanis a Szászrégeni Sportiskola színeiben szerzett bronzérmet.

Eredményes versenyt tudhatnak maguk mögött a székelyudvarhelyiek is, az Iskolás Sportklub birkózói ugyanis hét érmet szereztek: Lőrincz Magor (U11, 47 kg) és Madarász Eszter (U11, 26 kg) aranyat, Balázs Árpád (U13, 32 kg) és Kacsó Ábel (U11, 32 kg) ezüstöt, Kisfaludi Bence (U13, 35 kg), Kacsó Bendegúz (U13, 42 kg) és Lőrincz Balázs (U13, 50 kg) pedig bronzot.

Nem panaszkodhatnak a háromszékiek sem, hisz a Sepsi ISK színeiben Csatlós Krisztián (26 kg) és Ilyés Norbert (72 kg) második, Nemes-Nagy Maya (32 kg), Váncsa Andrea (48 kg), Román Kincső (48 kg), Dima Csongor (60 kg) és Bacz Anita (34 kg) harmadik lett.

fotó: zi-de-zi.ro