A Szőccsel felálló Románia szenzációs menetelése ellenére lemaradt a dobogóról
Fantasztikus teljesítménnyel előrukkolva a román csapat többször is borította a papírformát.
A negyedik helyen végzett a kínai Csengtu városában megrendezett vegyes csapatok világbajnokságán a Szőcs Bernadettet is a soraiban tudó román asztalitenisz válogatott. Berniék fantasztikus menetelést mutattak be, legyőzték a második kiemelt Japánt és a negyedik kiemelt Franciaországot és az ötödik helyen rangsorolt Tajvant, egyetlen, nem-ázsiai csapatként bejutottak a legjobb négy közé. A végére azonban már kifogytak a bravúrokból.
Az Andrei Filimon és Ionut Seni által edzett román válogatott a Bernadette Szocs (14. a világranglistán mondial), Elizabeta Samara (51.), Adina Diaconu (91.), Andreea Dragoman (112.), Ovidiu Ionescu (46.), Eduard Ionescu (75.), Andrei Istrate (169.), Darius Movileanu (197.) összeállításban utazott el Csengtuba. Ahol nem akármilyen maratont teljesítettek: nyolc nap alatt 10 mérkőzést vívtak meg.
Nehezen indult a kaland, hiszem a 12. kiemelt Románia az első mérkőzésen 8:3-ra kikapott a 3. kiemelt Dél-Koreától. Szőcs Bernadette egyéniben 2:1-re legyőzte Sin Jubint, Dragomannal az oldalán viszont már 2:0-ra kikaptak a Jubin/Dzseon Dzsihi párostól.
Ezt viszont már az első román győzelem követte, méghozzá 8:3 arányban Szingapúr ellen. Szőcs nem kis meglepetésre 2:1-re kikapott a világranglistán 62. Zseng Dzsiantól.
Az első bravúrra a harmadik fordulóig kellett várni, amikor Szőcsék 8:4-re legyőzték az ötödik helyre rangsorolt Tajvant. A marosvásárhelyi kiválóság 3:0-s győzelemmel járult hozzá a sikerhez Cseng Hszien Cu ellen.
Ezzel Románia bejutott a második csoportkörben, egyben a legjobb nyolc csapat közé. Ahol rögtön legyőzte 8:3-ra a negyedik helyre rangsorolt Franciaországot. Szőcs Ovidiu Ionescu oldalán 2:1-re múlta fölül az Esteban Dorr/Camille Lutz párost, majd Samara társaként 1:1-es döntetlenre végeztek a Lutz/Audrey Zarif duó ellenében.
Románia feltartóztathatatlanul játszott és három mérkőzésen, 8:0-ra elsöpörte az Egyesült Államokat, Ionescu és Szőcs pedig 3:0-ra verte a Xianjing Zhang/Salley Moyland párost.
A legnagyobb bravúr azonban csak ezután következett, a következő körben ugyanis Románia 8:2-re elintézte a második helyen kiemelt Japánt is! Szőcs és Ionescu 3:0-ra verte a Kaho Akae/Kejsi Hadzsiharu párost, majd Berni Dragoman oldalán 1:0-ra múlta fölül az Aszuka Szaszao/Szakuna Mori duót.
A következő fordulóban, Hong Kong ellen már elmaradt a bravúr, a szigetország csapata 8:4-re győzött, Szőcs pedig Ionescu, majd Dragoman oldalán sem bírt a Jiu Kwan To/Ng Wing Lam, majd a Wing Lam/Du Hoj Kim párosokkal.
Ezt azonban egy újabb siker követte, Németországot 8:4-re győzte le a román csapat. Szőcs felemás mérleggel zárta a párharcot, Ionescu oldalán ugyanis előbb 2:1-re kikapott a Fanbo Meng/Franziska Schreiner párostól, Dragomannal egy csapatba viszont 2:1 arányban legyőzte a Yuan Wam/Schreiner párost.
Ezzel Románia bejutott az elődöntőben – egyedüli csapatként, amely nem ázsiai országból érkezett. Itt azonban már elfogytak a bravúrok, az elődöntően Kína 8:0-ra, a kisdöntőben pedig Hong Kong 8:2-re nyert – a fantasztikus menetelés tehát egy kitűnő negyedik helyet ért Szőcs Bernadette és Románia számára.
fotók: https://www.facebook.com/frtmromania