Kikínlódott győzelem

A Gyergyói HK a hétgólos győzelmet követően a második meccsén alaposan megszenvedett a Bukaresti Steauával.

Páros román bajnoki mérkőzést játszott a Gyergyói HK jégkorongcsapata, amely hazai pályán fogadta a szebbe napokat megélt Bukaresti Steauát. A GYHK a páros meccs első felvonásán nagyon sima 11–4-es győzelmet aratott.

A második meccsen viszont megszenvedtek.

Hiába az első meccs okozta önbizalom a „bakák” felálltak a gödörből és a gyergyói születésű Catrinoi kapus vezérletével hatalmas energiákat mozgattak meg. Az ötödik percben pedig a vezetést is megszerezték a tavaly még Gyergyóban jégkorongozó Robert Timaru révén. A GYHK rákapcsolt, de Catrinoi parádézott, hogy Góga csak a harmad végén egyenlítsen. A második felvonásban sem változott a játék képe. A GYHK támadott a Steaua pedig kontrázott ennek pedig 2-2 gól lett a vége.

Az utolsó felvonásra így 3–3-al vágtak neki a felek. Az utolsó 20 perc viszont kiegyenlített játékot hozott, hogy végül a gyergyóiak az 58. percben a veterán Vorobjov góljával bebiztosítsák a győzelmet.

Eredmény, román bajnokság

Gyergyói HK – Bukaresti Steaua 4–3 (1–1, 2–2, 1–0)
Gólszerzők: Góga (18.), Péter Zs. (25., 32.), Vorobjov (58.), illetve Timaru R. (5.), Badagjev (31.), Filip (37.).