Dan Petrescu szerint ez kell ahhoz, hogy jó eredményt érjenek el Svédországban


Csütörtök este az Európa-liga rájátszásában lép pályára a Kolozsvári CFR.

Dan Petrescu, a Kolozsvári CFR edzője úgy véli, hogy a svédországi műfüves pálya, ahol ma este a Vasutasok a Häcken csapatával találkoznak a Konferencia-liga rájátszásában, komoly akadályt jelenthet játékosai számára. A párharc első mérkőzését ma este 20 órától rendezik.

A CFR edzője a tőle megszokott óvatossággal közelítette meg a Häcken elleni összecsapást, és részletesen elmagyarázta, miért tartja kellemetlen ellenfélnek a svéd együttest.

„Azt gondolom, hogy ebben a párharcban ötven-ötven százalék az esély mindkét fél továbbjutására. Rengeteg játékosuk van, közülük tizenöt légiós. Sok a fiatal, lelkes futballista.

Természetesen szót ejtett a Hacken műfűves pályájáról is, amire külön felhívta játékosai figyelmét.

„Óvatosnak kell lennünk, mert tudjuk, hogy a műfű könnyen kibabrálhat velünk. Láttunk már sokszor olyan meccset, ahol a játékosok megcsúsztak rajta. A játékosaimnak jól kell megválasztaniuk a stoplis cipőiket."

A Lugano elleni párharcot szintén idegenben kezdte a Kolozsvári CFR, akkor 0-0-s döntetlent értek el a Vasutasok. 

"Úgy érzem, hogy jól néztünk ki Lugánóban, a vártnál is jobban játszottunk, és nagyon kompaktak voltunk, ahogy kell. Ugyanezt kell megismételnünk ezen a mérkőzésen is" - mondta Petrescu, aki nagyra méltatta a csütörtöki ellenfelet.

A Häcken keretében vannak harminc év feletti, nagy tapasztalattal bíró játékosok, akik közül néhányan a svéd válogatottban is megfordultak.

Szinte tökéletes meccset kell játszanunk ahhoz, hogy jó eredménnyel zárjuk az odavágót.

A bajnokságban most nem megy nekik túl jól, sok meccset játszottak Európában, és nem bírták a kettős terhelést” - állította a román szakvezető. 

Forrás: GSP

Fotó: Christi Preda

A rovat legfrissebb hírei