7-2-es zakóba futott bele a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga rájátszásában
A vereséget követően Dan Petrescu lemondott vezetőedzői posztjáról.
A svéd Hacken műfűves pályájára futott ki a Kolozsvári CFR csütörtök este, hogy megmérkőzzön a Konferencia Liga selejtező utolsó körében.
Rémálomszerűen indult a találkozó a vendégek számára, hiszen a Hacken már a második percben megszerezte a vezetést Simon Gustafson révén. 1-0. Még tíz perc sem telt az odavágóból, amikor Hindrich Ottó tolt ki egy lövést a léc alól - ekkorra már könnyen kétgólos lehetett volna a svéd előny.
A 11. minutumban viszont Béni Nkololo egyenlíthetett volna, ám kiszorított helyzetből csak az oldalhálót találta el. Nem sokkal később még egy lesgólt is szerzett a Kolozsvári Vasutas, innentől azonban nem volt megállás a fekete-sárgák számára.
A 18. percben Silas Andersen tisztán fejelve köszönt be, hat percre rá Adrian Svanback megszerezte a Hacken harmadik találatát. 2-0 és 3-0. Ezután egy újabb lesről szerzett erdélyi gólt vont vissza a játékvezető, amire Gustafson második góljával reagált a Hacken a 34. percben. 4-0. Jóllehet a félidő végére csak összejött a hőn áhított szépítés: a 38. minutumban Meriton Korenica higgadtan a kapuba passzolt, ez adott némi reményt a párharc megmentésére. 5-0.
Ennek ellenére a fordulást után a Hacken ott folytatta, ahol abbahagyta, és a 49. percben Isak Brusberg ötödjére ismét megzörgette Hindrich hálóját. 5-1. Ugyanakkor egy perc sem telt el, amikor Korenica gólpasszából Andrei Cordea újfent háromra csökkentette a különbséget. 5-2. A 61. perc újabb svéd gólt hozott, ezúttal John Paul Dembe léphetett ki nagyon simán ziccerben. 6-2. Itt azonban még nem ért véget a kolozsváriak kálváriája, ugyanis Dembe meglőtte a hetediket is, amivel kialakult a végeredmény. 7-2.
A jövő héten, Kolozsváron rendezett visszavágó már valós tét nélkül kerül megrendezésre, a CFR egyedül a tisztes hazai helytállásban reménykedhet. Ezt azonban már Dan Petrescu vezetőedző nélkül teheti meg az együttes, aki felállt a kispadról az arcpirító vereség után.
Fotó: Golazo