Először száz fölött idén a szatmáriak

A marosvásárhelyi Sirius egyetlen percig sem volt komoly ellenfele a VSK-nak.

Folytatja eddigi hibátlan teljesítményét a román női kosárlabda élvonalbeli bajnokság nyugati csoportjában a Szatmárnémeti Városi Sportklub csapata, amely az idei szezonban először jutott száz dobott pont fölé. Ennek kárvallottja a Marosvásárhelyi Sirius volt, amely hazai pályán 48-104 arányban maradt alul a partiumiak ellenében.

A VSK az első pillanattól kimutatta foga fehérjét és gyakorlatilag percek alatt eldöntötte a győzelem kérdését azzal, hogy 17-0-ás rohammal kezdte az összecsapást. Innentől kezdve aztán már csak a pontarány volt kérdéses.

Miután az első két negyedet nagyon megnyomták a szatmáriak (31-10, 34-11), a harmadikban belefért egy ki lazsálás (ezt meg is nyerték a vásárhelyiek 20-18-ra), hogy aztán az utolsó játékrész ismét elsöprő vendégfölényt (21-7) mutasson.

A hazaiak közül mindenképpen ki kell emelni a 13 pontig jutó Mészáros Kata és a 12 pontos Gál Emese teljesítményét, míg Szász Réka két pontig jutott, Pálfi Tünde, Kertész Stefánia, Bokor Beáta és Molnár Nóra pedig nem tudott eredményes lenni. A szatmáriaknál Bernice Mosby 19 pontig, a Maja Miljkovics, Alina Podar, Andreea Hutanu trió tagjai 16 pontig, Oláh Andrea pedig 13 pontig jutott, Szmutku Renáta pedig 1 ponttal segítette csapatát.

fotó: baschet.ro