Miért kapott eltiltást és pénzbüntetést Ferenczi János?
Az FK Csíkszereda klubelnöke azt kifogásolta, hogy hasonló esetekért az ellenfél játékosait sosem veszik elő.
Arról az Erdély Sport is cikket közölt, hogy az FK Csíkszereda mellett a klub két játékosát, köztük Ferenczi Jánost is megbüntette a Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi Bizottsága.
Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda a Székely Sportnak azt is részletezte, hogy pontosan miért kapott két mérkőzésre szóló eltiltást a nyáron szerződtetett magyar hátvéd.
„Amikor véget ért a mérkőzés, és levonultak a csapatok, Ferenczi angolul odaszólt a bíróknak: »You are a fucking joke!«. Ezért ő nagyon kemény büntetést kapott, két fordulónyi eltiltást. Hozzáteszem, a szabályzatnak teljesen megfelelően. Az egyetlen problémám az, hogy amióta az FK Csíkszereda hazai pályán mérkőzéseket szervez,
olyan még nem volt, hogy az ellenfél edzője vagy játékosai ne ugranának neki a bírónak, amikor szoros meccset nyerünk. Érdekes módon ez sosem sért senkit”
Fotó: Fk Csíkszereda/Facebook