Czenk Ferenc negyeddöntőbe lőtte a Nagyváradot

Végig pengeélen táncolt az erdélyiek továbbjutása.

Bejutott a LEN Európa Kupa negyeddöntőjébe a Nagyváradi VSK férfi vízilabda-csapata azt követően, hogy szombat délután két gólos, 10-8 arányú vereséget szenvedett a spanyol CN Mataro otthonában. Az első mérkőzést viszont Szent László városában Szabó Roland, Czenk Ferenc és Kováts Viktor csapata 12-9-re nyerte meg, ennek köszönhetően pedig összesítésben 20-19 arányban jobbnak bizonyult.

Jobban kezdték a visszavágót a katalánok, 2-0-ra és 3-1-re is elléptek, ám a nagyváradiak remekül használták ki emberelőnyös lehetőségeiket és Vlad Georgescu, Vlad Dragomirescu és Alex Popoviciu góljaival 3-3-ra egyenlítettek. Innen aztán ismét megléptek három góllal a hazaiak (6-3), ám a vendégek szívósan visszakapaszkodtak 6-5-re, majd 7-6-ra.

Az utolsó negyedben aztán erősen rezegni kezdett a léc a Nagyvárad számára, hiszen a hazaiak ismét el tudtak lépni, a számukra létfontosságú három gólos előnyt szerezve (9-6, 10-7). Újabb gólt ekkor azonban nem a katalánok, hanem Czenk Ferenc révén az erdélyiek lőttek.

Szinte hihetetlen, de az utolsó két és fél percben nem született újabb találat, így Czenk gólja továbbjutást ért a Nagyváradnak – amely az utóbbi években immár másodszor jut be az Európa Kupa legjobb négy csapata közé.

fotó: facebook.com/CSMOradeaPol