Két aranyat is nyert Fángli Henrietta

A hétvégén rendezték a rövid pályás román úszóbajnokságot.

A hétvégén Csíkszeredában rendezték meg a rövid pályás román úszóbajnokság 2019-es kiírását. A himnusz-botránnyal induló viadal egyik legeredményesebb versenyzője egy fiatal máramarosi lány volt.

Fángli Henrietta (fotó, fent) ugyanis 50 és 100 méter mellúszásban sem talált legyőzőre a 25 méteres medencében. A Marosvásárhelyi Városi Sportklub 20 éves tehetsége mögött a rövidebbik számban a nagyváradi Huszár Ingrid szerezte meg az ezüstérmet.

A két erdélyi lány 200 mellen is összemérte tudását, ezúttal viszont Huszár (fotó lent) nyerte kettejük párharcát: ő a második, Fángli a harmadik helyen ért célba.

A férfiaknál a kolozsvári Gergely Mihály teljesítményét kell még kiemelnünk, ő a 200 méteres vegyes számban végzett a második helyen.

fotók: cuvantul-liber.ro/ facebook.com/huszar.ingrid