Negyedszer is legyőzte a Nagyszebent a Nagyvárad

Hibátlan teljesítményének köszönhetően máris továbbjutott a VSK.

Szerda este Nagyszebenben megszerezte negyedik győzelmét is a FIBA Európa Kupa negyedik fordulójában a Nagyváradi VSK férfi kosárlabda csapata, amely máris továbbjutott a D csoportból. A Nagyszeben ezzel szemben továbbra is képtelen nyerni.

A BC CSU egyrészt eddig mind a négy mérkőzését elveszítette az Európa Kupa csoportkörében, másrészt pedig ebben a szezonban képtelen legyőzni a Nagyváradot. A két erdélyi fellegvár immár negyedszer csapott össze idén ősszel, a Nagyvárad pedig a Román Szuperkupában, a román bajnokságban és EK-ban is győztesen hagyta el a pályát. Utóbbi sorozatban 92-86-ra nyert az első fordulóban, ezúttal pedig 75-69-re.

Mindkét dárda több alapemberét kénytelen volt nélkülözni, a hazaiak oldalán Barry Steward és Jared Jordan, a vendégeknél pedig Giordan Watson nem léphetett parkettre. Ott volt viszont Török Roland (fotó lent) a nagyszebeniek kezdőjében.

Elképesztő módon másfél percet kellett várni az első kosárra – ezt a vendégek szerezték –, ám később rendesen beindult a termelés, mindkét csapata játékosai 4-4 három pontost szórtak csak az első negyedben. Amit a Nagyvárad nyert meg 27-17-re. A rövidke pihenő után agresszívebb védekezésre váltottak a házigazdák, akik lépésről lépésre ledolgozták hátrányukat, Török kosarával pedig 27-27-nél átvették a vezetést. Mi több, a nagyszünetig 13 pontos előnyt építettek ki (45-32) azzal, hogy a második negyedben 28-5-re állva hagyták a vendégeket.

A Nagyváradot mindez azonban a legkevésbé sem törte meg, fokozatosan ledolgozta hátrányát, az utolsó játékrészre pedig már egy pont előnnyel (57-56) fordult. Ekkor pedig már nem volt megállás, 18-13-ra behúzták a negyedet, 75-69-re pedig a mérkőzést is.

A Nagyszeben színeiben Isaiah Philmore 20, Chris Williams 13, Török pedig 9 pontig jutott, míg a vendégeknél Kristopher Richard 21 pontot, Dragab Zekovics és Nikola Markovics pedig egyaránt 14-14 pontot termelt.

Az eddig hibátlan Nagyvárad 8 ponttal vezeti a csoportot és más továbbjutott. Őt egy ponttal lemaradva a török Bahcesehir követi, a svájci Fribourgnak 5, a Nagyszebennek 4 pontja van.

A következő fordulóban a VSK a Bahcesehirt fogadja, míg a BC CSU Fribourgba látogat.

fotó: fiba.basketball/europecup