Kolozsváron nyertek a kézdivásárhelyiek

A női kosárlabda Románia-kupa negyeddöntőinek odavágóit rendezik. Izgalmas rangadók döntik el, hogy ki jut a Final Fourba.

Slágermeccsek, rangadók vannak napirenden a női kosárlabda Románia-kupa negyeddöntőjében, hiszen mondhatni tabellaszomszédok küzdenek egymással a négyes döntőbe (Final Four) való jutásért.

Nyitásként a Nyugati csoport második helyen álló Kézdivásárhelyi KSE a harmadik helyen tanyázó Kolozsvári U vendége volt. A bajnokság során már kétszer találkoztak a felek és azokon rendre hazai sikereket könyvelhettünk el.

A KSE ezen a találkozón alaposan bekezdett és ez a mérkőzés végkimenetelét illetően sorsdöntőnek bizonyult és rövid időn belül négypontos előnyre tett szert, hogy egy olyan három percet produkáljanak a felek, amikor pontot sem szerezzenek. A negyed második felére az igencsak aktív Mobley vezetésével a KSE fokozatosan meglépett és 13 pontos előnyt kovácsolt magának. Ezen magabiztos előnyt a nagyszünetig is sikerült állandó jelleggel fenntartani. Sőt a harmadik negyedben erre sikerült még rápakolni és 14 pontos előnnyel várni a záró felvonást. A záró 10 perc felejtősre sikerült a háromszékiek szempontjából. Amit sikerült összekovácsolni 30 perc alatt, azt három és fél perc alatt sikerült szinte lenullázni. A hazaiak feljöttek mínusz négyre, sőt mínusz háromra is. A 38. percben pedig már egyenlő volt az állás. Jött is az időkérés a vendégek részéről. Holinka Hanna, illetve Mobley vezetésével sikerült a meccsbe visszajönnie a KSE-nek és végül hárompontos sikert könyveltek el előnyt kovácsolva a visszavágóra.

A sorozat slágermeccsét, a román bajnokság két legerősebb csapata között, december 23-án rendezik Szatmárnémetiben, hol a helyi VSK a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-et fogadja.

Románia-kupa, negyeddöntők, odavágók
Kolozsvári U – Kézdivásárhelyi KSE 54–57 (6–19, 13–12, 11–13, 24–13)
Pontszerzők:
King, Fleser 12–12, Kilin 11, Ford 9, Uiuiu 7, Neagu 3, illetve Mobley 17, Holinka, Vega 15-15, Czimbalmos 7, Domokos 2, Debreczi 1.

CSM Alexandria – Bukaresti Agronomia 47–35 (19–7, 6–15, 15–6, 7–7)

Brassói Olimpia – FCC Baschet Arad (december 12., 18 óra)

Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC (december 23.)